پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر اصفهان درخواست کرد:

اختصاص 20 میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر اصفهان

مدیرکل امور عشایر اصفهان از درخواست اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به عشایر استان توسط قرارگاه سازندگی امام حسن (ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر اصفهان، مختار اسفندیاری در نشست با فرمانده قرارگاه بسیج سازندگی و محرومیت زدایی امام حسن (ع) اظهار داشت: سهم عشایر از اعتبارات آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) حداقل 20 میلیارد تومان است.

وی افزود: عشایر استان با جمعیت  60 هزار نفری، 40 درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی استان را تامین و سالیانه حدود هفت هزار تن مواد لبنی و 150 هزار تن سیب قرمز تولید می کنند.

اسفندیاری ادامه داد: عشایر یک قشر کم توقع و با بیشترین تولید در کشور هستند که در برنامه های دوم تا ششم کارهای خوبی برای این قشر مولد و زحمتکش انجام داده ایم که باید در این باره تلاش بیشتری انجام دهیم.

مدیرکل امور عشایر اصفهان افزود: امور عشایر اصفهان سالیانه 40 تا 50 پروژه عشایری اجرا می کند که سد، مجتمع های آبرسانی، حفر و تجهیز چاه، آبرسانی سیار و سوخت رسانی از جمله این پروژه ها هستند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد 900 پنل خورشیدی سهم عشایر استان اصفهان است که  در حال توزیع این پنل ها در بین عشایر استان هستیم.

اسفندیاری به جاده های عشایری استان نیز اشاره کرد و گفت: سالیانه 20 کیلومتر جاده عشایری جدید احداث و 700 کیلومتر جاده عشایری نیز بازگشایی و تیغ زنی می شود. 

 فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) نیز در این نشست اظهار داشت: این قرارگاه آمادگی کامل برای اجرای پروژه های توافق شده را دارد و برنامه ریزی های لازم برای اجرای آنها انجام خواهد گرفت.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٨ خرداد ١٤٠٠ - ٠٨:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: