پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس و دبیران هیات رئیسه مجلس انتخاب شدند

انتخاب دوباره رئیس فراکسیون عشایری به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس

با رای نمایندگان، رئیس فراکسیون عشایری برای یکسال آینده نیز به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه با ایجاد چهار تغییر در ترکیب هیات رئیسه مجلس یازدهم، منتخبان خود را برای یکسال آینده انتخاب کردند.

این تغییرات در میان نواب رئیس، دبیران و ناظران هیات رئیسه بود و محمدباقر قالیباف با  ۲۳۰ رای از ۲۹۰ نماینده همچنان به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد و علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل با ۲۰۶ رای به عنوان نایب اول و عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه با ۲۰۵ رای به عنوان نایب رئیس دوم مجلس انتخاب شدند. به این ترتیب مصری جایگزین قاضی زاده هاشمی در هیات رئیسه مجلس شد.

همچنین روح الله متفکر آزاد نماینده تبریز با ۲۰۶ رای، محسن دهنوی نماینده تهران با ۱۸۴ رای، علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل با ۱۸۲ رای،  محمد رشیدی نماینده کرمانشاه با ۱۸۱ رای، مجتبی یوسفی نماینده اهواز با ۱۶۸ رای و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه و برخوار با ۱۶۸ رای  به عنوان دبیران هیات رئیسه مجلس یازدهم انتخاب شدند.

محسن پیرهادی نماینده مردم تهران با ۱۸۹ رای، سیدنظام الدین موسوی نماینده مردم تهران با ۱۵۷ رای و  علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان با ۱۴۱ رای به عنوان ناظران هیات رئیسه برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب شدند و بدین ترتیب، سید ناصر موسوی لارگانی و احمد امیر آبادی فراهانی جای خود را به مجتبی یوسفی و محمد رشیدی دادند.

اعضای جدید هیات ریئسه در دومین سال مجلس یازدهم، پس از کسب اکثریت آرا با حضور در جایگاه هیات ریئسه، مراسم تحلیف به جا آورده و متن سوگند نامه را قرائت کردند.

تفاوت این انتخابات با سال گذشته و ادوار پیشین مجالس این بود که به دلیل ملاحظات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، رای‌گیری به صورت الکترونیکی برگزار شد. کار هیات رئیسه جدید از ۹ خردادماه شروع می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ خرداد ١٤٠٠ - ١٥:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: