نسخه چاپی


حل مشکلات عشایر از عهده یک وزارتخانه خارج است

مجلس مشکلات مدارس عشایری را به صورت ویژه بررسی می کند

رئیس فراکسیون عشایری و عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه حل مشکلات عشایر از عهده یک وزارتخانه و سازمان خارج است، از بررسی ویژه مشکلات مدارس عشایری در مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی کریمی فیروزجایی با اشاره به ساختار سازمان امور عشایر که زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: لزوم همپایی همه مسئولان دستگاه های دولتی برای رفع چالش های فرهنگی، اقتصادی و عمرانی مناطق عشایری ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه  اجرای طرح های توسعه در مناطق عشایری باید با پیوست فرهنگی همراه باشد، عشایر را سرآمدان و پیشتازان عرصه نگاهبانی از عزت پایدار کشور دانست و افزود: ایجاد وحدت رویه در خدمات رسانی به هنگام به عشایر کشور ضرورت دارد.

کریمی فیروزجانی از افزایش سه برابری سرانه اعتباری دانش آموزان عشایری خبر داد و افزود: ۱۷ میلیارد تومان سرانه اعتباری به حساب پنج هزار و ۷۳۳ مدرسه عشایری در کشور واریز شده است.

‏ رئیس فراکسیون عشایری و نماینده مردم بابل در مجلس  ادامه داد: این افزایش اعتبار در راستای تحقق عدالت آموزشی و بر اساس ماده ۱۵ اساسنامه مدارس عشایری که یک تکلیف است صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: ۲۵ استان کشور دارای مدارس عشایری هستند و وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور عشایر باید برای رفع کمبود های دانش آموزان عشایری تلاش کنند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢ بهمن ١٣٩٩ - ١٥:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: