نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

سازمان امور عشایر یک سازمان توسعه‌ای چندوجهی است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سازمان امور عشایر یک سازمان جامع توسعه‌ای و چندوجهی است که در حوزه های اقتصادی، تولیدی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی برای جامعه عشایری فعالیت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، ویدئوکنفرانس کارگروه‌های روستایی عشایری و مدیریت شهری ستاد برگزاری چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ریاست نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط ملی و استانی در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست با بیان اینکه شعار جهش تولید و اقتصاد مقاومتی تداعی‌کننده فعالیت عشایر در کشور است، گفت: عشایر جامعه ای اثرگذار در اقتصاد و توسعه پایدار هستند و امنیت غذایی و تولید پایدار در کشور را رقم می‌زنند.

شاهپور علائی مقدم افزود: عشایر سفیران و حافظان فرهنگ ایرانی اسلامی هستند و این را با تقدیم ده هزار شهید به انقلاب به اثبات رسانده اند.

وی در این نشست که قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی و معاون شهرداری ها و دهیاری های وزیر کشور نیز حضور داشتند، به رکوردزنی 200 هزار تنی تولید گوشت قرمز توسط عشایر اشاره کرد و گفت: تولید گوشت توسط عشایر از سال 93 تاکنون 37 هزار تن افزایش یافته است.

علائی مقدم با بیان اینکه مهم‌ترین مولفه برای عشایر موضوع تأمین آب شرب است، گفت: پیش از انقلاب شاخص برخورداری عشایر از آب سالم 5درصد بود و از پس از انقلاب تا سال 97 به 43درصد افزایش یافته بود که طی دو سال گذشته به 63درصد رسیده است.

وی ادامه داد: با اذن و مرقومه مقام معظم رهبری، سال گذشته 254 میلیارد تومان و امسال 153 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی اعتبار نقدی برای تامین آب پایدار عشایر اختصاص یافت و 420 پروژه آبرسانی در سامانه‌های عشایری اجرا و موجب ارتقا 20 درصدی شاخص برخورداری عشایر از آب سالم شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بازاررسانی تولیدات عشایر را از مشکلات این جامعه عنوان کرد و گفت: برای برطرف کردن این موضوع فروشگاه اینترنتی "عشایرشاپ" را راه اندازی کرده ایم تا عشایر بتوانند از دورترین نقاط کشور محصولات خود را از طریق این سامانه به فروش برسانند.

علائی مقدم راه اندازی خانه های بهداشت سیار در مناطق عشایری، توزیع پنلهای خورشیدی و بیمه رایگان 100 هزار خانوار عشایری را از جمله اقداماتی عنوان کرد که به منظور تسهیل در زندگی عشایر در دست پیگیری است.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩ - ١٣:٥٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: