نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر لرستان:

8 هزار خانوار عشایری در لرستان بیمه هستند

مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: هشت هزار خانوار عشایری این استان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، سیدضیا موسوی نیا در دیدار با  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان اظهار داشت: تعداد ۲۳۹ خانوار عشایری استان از انواع مستمری های سه گانه بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان صندوق بیمه اجتماعی بهره مند شده اند. ‌

وی افزود: بیمه اجتماعی همواره یکی از مطالبات به حق عشایر استان است که استحقاق برخورداری از خدمات صندوق  بیمه اجتماعی کشاورزان، روساییان و عشایر را دارند.

موسوی نیا بیمه اجتماعی را فرصتی برای توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی عشایر عنوان کرد و افزود: امور عشایر لرستان آمادگی لازم را برای همکاری بیشتر با صندوق بیمه و ایجاد تحول در پوشش حداکثری عشایر دارد.

مدیرکل امور عشایر لرستان اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نقش مهمی در ارائه خدمات به عشایر دارد و دولت نیز با پرداخت دو سوم حق بیمه، حمایت خوبی از عشایر انجام داده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان نیز در این دیدار اظهار داشت: بسیاری از روستاییان و عشایر اطلاع کافی از نقش این صندوق و مزایای آن ندارند و شایسته است با همکاری همه جانبه امور عشایر و تشکل های عشایری، برای اطلاع رسانی و تبیین این خدمت تلاش کنیم.

قدرت الله مرادیان با بیان اینکه همکاری‌های امور عشایر لرستان طی سال های گذشته قابل تقدیر است اما کافی نیست، گفت: انتظار می رود تلاش مضاعف و تداوم و افزایش همکاری ها، به رضایتمندی هر چه بیشتر جامعه هدف منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت ۷۰درصد حق بیمه از سوی دولت یک مزیت بسیار خوب برای بیمه اجتماعی عشایر است که باید از این فرصت استفاده کنند.

بر اساس آمار اداره کل امور عشایر لرستان، بیش از ۹۵ درصد از مجموع ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری استان بیمه سلامت دارند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ دی ١٣٩٩ - ١٣:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: