نسخه چاپی


کلنگ زنی فاز دوم پروژه آبرسانی به عشایر شهرستان بهمئی

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 13 منطقه منطقه عشایری در شهرستان بهمئی از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند و آبرسانی به ۷ منطقه دیگر ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، کلنگ زنی فاز دوم پروژه آبرسانی به عشایر پشتکوه ملاطهماسب شهرستان بهمئی با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

 مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم، اظهار داشت: در مرحله اول این طرح، آب ۱۱ منطقه عشایری منطقه عشایری تامین و ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شهرستانی و ملی هزینه شده است.

فضل اله آذرفرد ادامه داد: با اجرای این طرح علاوه بر بهره مندی ۷۰ خانوار عشایری از آب آشامیدنی سالم، آب مورد نیاز ۲۰ هزار رأس دام عشایر نیز منطقه نیز تامین شد. 

وی اضافه کرد: در این طرح منطقه عشایری پشت کوه ملا طهماسب، ده یونس، شهید عبدی، سر رچ، ده امام قلی، ده شابون، ده تنگ سیاه، کوچک علی، ده جعفر، ده تنگ پیرمردی، ده اکبر، ده روز علی، ده امیر، و ده کل علی خان آبرسانی شدند.

وی گفت:  

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مرحله دوم این طرح هفت منطقه عشایری دیگر نیز تا سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد و ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود.

در این طرح ۱۳ کیلومتر خط انتقال آب و دو باب مخزن و منبع ذخیره آب ۲۰۰ مترمکعبی و یک کیلومتر شبکه انتقال برق اجرا می شود. برای ساخت، بهسازی و حفر چاه تامین کننده آب، ساختمان و خط انتقال برق و آب و الکتروپمپ ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ دی ١٣٩٩ - ٠٨:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: