نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان ایلام:

توزیع نهاده دامی عشایر ایلام با هویت‌گذاری دام

مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: نهاده دامی متناسب با انجام پلاک کوبی و هویت گذاری دام در بین عشایر استان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، فرشاد یاسمی بر ضرورت پلاک کوبی دام و لزوم صدور کارت تردد عشایر تاکید کرد و اظهار داشت: ملزوم هستیم بر اساس شیوه نامه ای که توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هیات دولت تصویب و اواخر سال گذشته برای اجرا به وزارت جهادکشاورزی و سازمان امور عشایر ایران ابلاغ شد، عمل کنیم.

وی ادامه داد: طبق این شیوه نامه چنانچه دام عشایر هویت دار نشوند، مصداق کالای قاچاق محسوب و عشایر در خصوص تامین نهاده دامی و تردد دچار مشکل می شوند.

یاسمی اضافه کرد: در راستای اجرای سیاست وزارت جهاد کشاورزی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همچنین رصد و پایش تمام بهره برداران عشایر طرح پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری دام عشایر استان از طریق مجموعه اتحادیه و شرکت تعاونی عشایری در تمامی شهرستان‌های استان در حال انجام است.

مدیرکل امور عشایر ایلام با اعلام اینکه تاکنون 300 هزار دام عشایر ایلام پلاک کوبی شده و این طرح همچنان در استان ادامه دارد، افزود: مهلتی که برای پلاک گذاری و هویت دار کردن دام‌ سنگین تعیین شده شش ماه و برای دام‌ سبک یک سال از زمان تصویب شیوه نامه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وب یادآور شد: بر اساس این شیوه نامه، هرگونه خرید و فروش و تغییر مالکیت دام باید در سامانه هویت مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی ثبت و هرگونه حمل و نقل دام بدون پلاک ممنوع است و دامداران و مالکینی که مبادرت به حمل دام می‌کنند باید از سازمان دامپزشکی و سایر ارگان‌ها مجوز دریافت کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٩ - ١٠:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: