پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار فارس:

بهره‌وری در زندگی عشایر را با استفاده از دانش‌بنیان‌ها می‌توان افزایش داد

استاندار فارس با تاکید بر استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه عشایر گفت: بهره‌وری در زندگی عشایر را با استفاده از دانش‌بنیان‌ها می‌توان افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، دومین نشست شورای عشایری فارس در سال جاری به ریاست استاندار فارس و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

استاندار فارس در این نشست بر استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه عشایر تاکید کرد و گفت: تامین علوفه دامی و افزایش بهره‌وری در زندگی عشایر را با استفاده از دانش‌بنیان‌ها می‌توان انجام داد.

وی با تاکید بر ارائه طرح‌های جدید برای عشایر استان، اظهار داشت: باید نیازهای عشایر در ابعاد مختلف علمی، رفاهی و اجتماعی در نظر گرفته شود و بر مبنای آن تصمیم‌گیری شود، گفت: نمی‌شود از عشایر بخواهیم این نوع زندگی را ادامه دهند اما لوازم آن تهیه نشود برهمین اساس از تعدادی از جوانان نخبه عشایر استان درخواست کردم که گروه جوانان عشایر را تشکیل دهند تا نسل بعدی عشایر تربیت شوند.

در این نشست مقرر شد از سهم بنیاد برکت مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین نهاده‌های دامی عشایر کوچنده اختصاص یابد و استاندار شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی استان را مکلف کرد از طریق صدور باربرگ‌ها میزان سوخت تانکر‌های آبرسان عشایر کوچنده را افزایش دهد. 

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این نشست با بیان اینکه کمبود سوخت ۴۶ کامیون آبرسان عشایری اصلی‌ترین مشکل ۲۷ هزار خانوار عشایر کوچنده استان است، گفت: عشایر استان همچنین در تامین نهاده‌های دامی با مشکلاتی روبرو هستند.

عبدالحمید کریمی اظهار داشت: باتوجه به رایزنی های صورت گرفته برای نخستین بار توزیع الکترونیکی آرد در بین خانوارهای عشایری استان انجام  و ۱۰۰ تن آرد از تیرماه سالجاری با دستور استاندار به سهمیه آرد عشایر استان افزوده شده است.

وی با اشاره به توزیع الکترونیکی علوفه برای نخستین بار در کشور با قیمت تعادلی در استان فارس، گفت: در شش ماهه اول امسال ۳۵۰ پکیج برق خورشیدی برای تامین روشنایی بین خانوارهای عشایری فاقد برق در استان توزیع شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٧ شهريور ١٤٠١ - ٢٢:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: