پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر گلستان خبر داد:

صدور مجوز ساخت میدان عرضه دام عشایر گنبدکاووس در زمین ۲۵ هکتاری

مدیرکل امور عشایر گلستان از صدور مجوز ساخت میدان عرضه و فروش دام عشایر گنبدکاووس در زمین ۲۵ هکتاری در منابع ملی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایرنا، رضا علیپوری با بیان این مطلب افزود: میدان فعلی فروش دام گنبدکاووس که با حدود سه هکتار مساحت و حدود ۳۰ سال قدمت از بزرگترین میادین فروش دام کشور است، پس از ساخت میدان جدید انتقال خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تقاضای امور عشایر استان برای ساخت میدان جدید فروش دام ۴۰ هکتار بود که با ۲۵ هکتار آن موافقت شد، اضافه کرد: با احداث میدان جدید و امکانات و تجهیزاتی که برای آن پیش بینی شده از جمله ساختمان اداری، مهمانسرا، پارکینگ، انواع باسکول، کشتارگاه دام، مکان‌های نگهداری دام، رستوران‌های مجهز، کلینیک دامپزشکی، کیوسک‌های نگهبانی و بانک، علاوه بر رفع مشکل کمبود فضا و امکانات میدان فعلی، میزان اشتغال حال حاضر آن که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر است تا ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

علیپوری ادامه داد: شرکت تعاونی خدمات دامی وحدت عشایر گنبدکاووس زیر نظر اداره کل امور عشایر گلستان کار ساخت میدان جدید فروش دام این شهرستان را با استفاده از تسهیلات بانکی و اعتبارات سازمانی احداث خواهد کرد.

مدیرکل امور عشایر گلستان بیان داشت: میدان فروش فعلی دام گنبدکاووس بیشتر مکانی برای خرید و فروش دام عشایر بومی و کوچنده گلستان با جمعیت دامی ۷۶۰ هزار راس است که روزانه تا پنج هزار راس دام سبک و سنگین در آن خرید و فروش می‌شود و ۷۰ درصد خرید و فروش روزانه دام‌ در میدان گنبدکاووس به سایر استان‌ها از جمله تهران، مازندران و خراسان ارسال می‌شود.

وی درخصوص ساخت میدان فروش دام در مراوه‌تپه نیز گفت: برای ساخت این میدان نیاز به تامین زمین است که با انجام آن کار ساخت این پروژه توسط  شرکت تعاونی خدمات دامی وحدت عشایر و بخش خصوصی آغاز خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ شهريور ١٤٠١ - ١١:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: