پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با حضور صاحبنظران مرتع و عشایر صورت گرفت

بررسی پیش نویس دستورالعمل احداث سرپناه انسان و دام در مراتع عشایری

پیش نویس دستورالعمل احداث سرپناه انسان و دام در مراتع عشایری با حضور صاحبنظران حوزه مرتع و عشایر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، با حضور صاحبنظران و پیشکسوتان و مدیران اجرایی، دانشگاهی و تحقیقاتی، سازمان امور عشایر، انجمن علمی و صنفی مرتعداران و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری موضوع احداث سرپناه انسان و جايگاه دام براي خانوارهاي عشايري در اراضي ملي و مراتع دارای طرح مرتعداری مورد بررسی قرار گرفت.

 مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در این نشست درباره احداث سرپناه عشایری در مراتع دارای طرح مرتعداری گفت: به دلیل ایمنی و حفاظت در برابر خسارت‌های ناشی از بارندگی، توفان، سیل و سایر حوادث طبیعی و غیر طبیعی، وجود سرپناه برای عشایر امری ضروری است.

بهزاد با بیان اینکه عشایر کوچنده باید از حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی در عرصه برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: ایجاد سرپناه در اراضی مرتعی هیچ گونه حق مالکیتی برای دامداران ایجاد نمی کند.

وی افزود: برای حفاظت از مراتع کشور و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و ممانعت از تغییر کاربری بویژه ویلاسازی، وجود یک دستورالعمل واحد و مصوب با چارچوبی مشخص و معین امری ضروری به نظر می رسد و تشکیل جلسه با صاحبنظران بخش های مرتبط برای رسیدن به یک هدف مشترک در همین راستا است.

صاحب نظران دفاتر فنی و حقوقی سازمان امور عشایر و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری و سایر صاحب نظران، در این نشست نظرات و دیدگاه های خود را عنوان و مقرر شد پس از جمع بندی موضوع، نقطه نظرات اصلاحی از طریق دفاتر مربوطه پیگیری و در دستورالعمل احداث سرپناه انسان و دام در مراتع عشایری اعمال شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ شهريور ١٤٠١ - ١٩:٤٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1401/06/27 16:25
0
0
انشاالله
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: