پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست امور عشایر گیلان:

عشایر گیلان از برق خورشیدی بهره مند می شوند

سرپرست امور عشایر گیلان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده برخورداری عشایر از پنل های خورشیدی برای تامین برق افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، بهزاد غیاثوند با اشاره به برنامه سازمان امور عشایر ایران برای افزایش برخورداری تمام مناطق عشایری کشور از برق شبکه‌ای و خورشیدی، اظهار کرد: در راستای این برنامه در گیلان نیز از این پس مناطق عشایری بیشتری از نعمت برق شبکه‌ای و خورشیدی برخوردار می‌شوند.

وی افزود: با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی انجام شده تا بر اساس اولویت های جمعیت انسانی و دامی پنل های خورشیدی بیشتری برای استان خریداری شود.    

غیاثوند در خصوص ضرورت بروزرسانی امار سرشماری عشایر کوچنده استان نیز گفت: آمار عشایر یک موضوع اساسی است و به همین دلیل بروز رسانی آمار جمعیت عشایر کوچنده استان گیلان ضروری است.

سرپرست امور عشایر گیلان ادامه داد: فرصت داده شده تا عشایری که از آمار جامانده اند در لیست سرشماری اصلاح شوند و اخیرا بارگذاری اسامی انجام شده و رفع نقص مدارک عشایر استان در حال تکمیل است.

وی گفت: نقدینگی تاثیر زیادی در فعالیت‌های تولیدی دارد و با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی باید نقدینگی بیشتری برای عشایر تامین کنیم تا بتوانیم سطح تولیدات آنان را افزایش دهیم.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠١ - ٠٨:٤٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: