پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

امسال 680 میلیارد تومان به حوزه عشایر کرمان اختصاص یافته است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال 680 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها در مناطق عشایری استان کرمان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عباس پاپی زاده در سفر به استان کرمان و در بازدید از مناطق عشایری شهر بابک در جمع خبرنگاران به رشد چشمگیر بودجه استان کرمان در حوزه عشایر اشاره کرد و افزود: امسال ۱۵۳میلیارد تومان اعتبار ملی و ۵۳۰میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور و در مجموع ۶۸۰میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها در مناطق عشایری استان کرمان اختصاص یافته که ۵۰درصد آن به امور عشایر شمال استان تعلق خواهد گرفت.

وی نیازهای اساسی عشایر را دسترسی به راه و تامین آب شرب انسان و دام عنوان کرد و یادآور شد: تامین نقدینگی برای خرید علوفه مورد نیاز دام نیز یکی از مسائل مورد نیاز عشایر است.

پاپی زاده ادامه داد: امروز در شورای عشایری استان کرمان اختصاص ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پنج ساله از محل تبصره ۱۶قانون بودجه ۱۴۰۱به عشایر استان اختصاص داده شد که با تخصیص این اعتبار بخش عمده ای از مشکلات عشایر در تامین نقدینگی برای خرید ‌علوفه دامی برطرف خواهد شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره ابلاغ دستورالعمل خرید گوشت دام عشایر به استان ها، گفت: با ابلاغ این دستورالعمل فرصت مناسبی برای عشایر ایجاد شده و گوشت دام آنان حداقل با قیمت ۱۸۵هزار تومان توسط اتحادیه عشایری خریداری می شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠١ - ٠٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: