پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پس از 100 روز حضور در مناطق ییلاقی

عشایر تهران کوچ پاییزه خود به مناطق قشلاقی را آغاز کردند

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: عشایر تهران پس از 100 روز حضور در مراتع ییلاقی کوچ پاییزه به مناطق قشلاقی را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایرنا، فرشید ذبیحی اظهار داشت: یک هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری استان تهران به همراه عشایر مهمان از استان‌های همجوار اکنون به مناطق میان‌بند و قشلاقی جنوب استان در حال عزیمت هستند.

وی افزود:‌ کوچ پاییزه عشایر استان به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت و استقرار آنان در نیمه آبان ماه به‌طور کامل در مناطق گرمسیری استان پایان می‌یابد.

 ذبیحی ادامه داد: عشایر استان تهران همراه با عشایر استان‌های قم، مرکزی و سمنان حدود یکصد روز از سال را در مناطق سردسیر شهرستان‌های شمیرانات، فیروزکوه و دماوند در شمال این استان سپری کردند.

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به خدمات ارائه شده به عشایر در مناطق سردسیری گفت: در سال جاری به عشایر کوچنده در مناطق ییلاقی  خدماتی نظیر آبرسانی سیار، توزیع سیلندر گاز، آرد و مرمت ایل‌راه‌های عشایری ارائه و هماهنگی‌های لازم نیز در بخش‌های بهداشت و درمان، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، محیط زیست و فرمانداری‌ها انجام شد و استقرار سامانه‌های استفاده از انرژی خورشیدی در تامین روشنایی و حمام‌های خورشیدی نیز در مناطق ییلاقی اجرا شد.

وی مرمت و بازسازی منابع تامین آب آشامیدنی عشایر در مناطق ییلاقی، واکسیناسیون دام عشایر، فعال‌سازی شبکه تلفن همراه و راه‌اندازی فروشگاه سیار را از دیگر خدماتی عنوان کرد که با حمایت استانداری تهران در مناطق ییلاقی استان انجام شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ شهريور ١٤٠١ - ١٢:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: