پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

ضرورت راه اندازی پایگاه های امداد و نجات و خدمات هوایی در کانون های استقرار عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران بر ضرورت راه اندازی پایگاه های امداد و نجات و استفاده از خدمات هوایی در کانون های استقرار عشایر بویژه در مواقع بحرانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده  در دیدار با سرپرست سازمان امداد و نجات کشور اظهار داشت: شرایط خاص زندگی عشایر، صعب العبور بودن مناطق عشایری، وجود جاده های خاکی، عدم دسترسی به تلفن همراه، عدم دسترسی به امکانات اورژانس نیاز این قشر به برنامه ویژه حمایتی در زمان های بحرانی را دوچندان کرده است.

وی تاکید کرد: راه اندازی پایگاه های امداد و نجات در کانون های عشایری و استفاده از امکانات و خدمات هوایی ضروری است و این موضوع در مواقع بحران ارزش و اهمیت چند برابری پیدا می کند.

پاپی زاده بیان داشت: لازم است سکوهایی برای نصب چادرهای عشایری به عنوان یک اقدام پدافند غیرعامل ساخته و کیفیت چادرهای آنان نیز افزایش داده شود.

سرپرست سازمان امداد و نجات کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سیل های اخیر تلاش های خوبی در مناطق عشایری صورت گرفت، گفت: همکاری های خوبی از سوی امور عشایر استانها در امدارسانی به عشایر انجام شد.

مهدی ولی پور افزود: هلال احمر باید امکانات لازم برای خدمت رسانی به 10 درصد جامعه را در اختیار داشته باشد اما تنها برای 2 درصد این امکانات در دسترس است و در این خصوص نیاز به اختصاص اعتبار هستیم.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ شهريور ١٤٠١ - ١٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: