پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر گلستان:

6500 راس دام عشایر گلستان خرید تضمینی شد

مدیرکل امور عشایر گلستان گفت: امسال 6500 راس دام زنده عشایر استان به وزن ۳۳۰ تن خرید تضمینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایرنا، رضا علیپوری اظهار داشت: برنامه خرید تضمینی دام زنده نر با وزن ۴۰ تا ۶۰ کیلوگرم به قیمت هر کیلوگرم ۸۵ هزار تومان برای کمک به دامداران از مرداد ماه امسال در دستور کار معاونت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به نارضایتی عشایر گلستان از پرداخت نشدن پول فروش دام‌هایشان به قیمت تضمینی، افزود: مهمترین هدف عشایر از فروش بخشی از دام‌هایشان به نرخ تضمینی، بهبود شرایط مالی برای خرید علوفه و نگهداری و پرواربندی سایر دام‌های سبک و سنگین است. 

مدیرکل امور عشایر گلستان ادامه داد: معاونت پشتیبانی امور دام استان اعلام کرده به محض تامین مالی از طرف سازمان برنامه و بودجه، پول دامداران پرداخت خواهد شد.

علیپوری تعهد اشتغالزایی امسال جامعه عشایری گلستان را ۱۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: با اشتغالزایی برای ۱۰۴ نفر در روند چرخه تولید گوشت قرمز بیش از تعهد برای جامعه عشایری استان فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی گرانی علوفه و تضامین دریافت تسهیلات را از مهمترین مشکلات جامعه عشایری گلستان برشمرد و بیان کرد: در مقایسه با افزایش حدود ۲ برابری قیمت علوفه، قیمت خرید دام به نسبت زمستان سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته و در این شرایط برای جلوگیری از ضرر بیشتر عشایر نیازمند همراهی تمام‌ بانک‌ها در کنار بانک کشاورزی در قبول دفترچه عشایری به عنوان تضمین پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت برای حفظ دام‌ عشایر هستیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٤ شهريور ١٤٠١ - ٠٨:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: