پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با حضور 160 جهادگر

رزمایش واکسیناسیون رایگان دام عشایر خراسان جنوبی برگزار شد

رزمایش واکسیناسیون رایگان دام عشایر خراسان جنوبی با حضور 160 جهادگر در مناطق محروم و عشایری این استان برگزار شد. در این رزمایش جهادی که بمدت 3 روز و تا 13 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، واکسيناسيون دام سبک و سنگین، سم پاشی، ویزیت و درمان دام های بیمار انجام و کلاس های آموزشی درمان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی در مراسم آغاز این رزمایش، کار جهادی را نیاز امروز کشور دانست و گفت: در این رزمایش جهادی که به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، واکسيناسيون دام سبک و سنگین، سم پاشی، ویزیت و درمان دام های بیمار عشایر انجام و کلاس های آموزشی درمان نیز برگزار می شود.

جواد قناعت با بیان اینکه جهادی بودن یعنی مخلصانه و کار شبانه روزی و کار بی مزد برای رضای خدا است، افزود: کار جهادی وظیفه دینی و انقلابی ما است و نشانه تایید آن انعکاس رزمایش های جهادی در دنیا و برانگیختن عکس العمل مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به لزوم انجام فعالیت های جهادی در خراسان جنوبی گفت: در استان کارهای جهادی زیاد انجام شده ولی هنوز محرومیت و کمبود نیز بسیار است.

 فرمانده سپاه انصارالرض خراسان جنوبی نیز در مراسم آغاز رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی‌ استان اظهار کرد: از گروه های جهادی درخواست داریم این رزمایش ها و فعالیت های جهادی مختص به چند روز نباشد و در تمام سال ادامه یابد تا مردم بیش از این از وجود گروه های جهادی بهره ببرند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد دامی در استان وجود دارد، گفت: در این رزمایش ۱۶۰ گروه جهادی در ۱۱۵ منطقه در۱۱ شهرستان استان به ارائه خدمات دامپزشکی به عشایر خواهند پرداخت.

مهدی جعفری افزود: فعالیت های این گروه های جهادی شامل واکسیناسیون، سم‌پاشی، ضدعفونی، درمان و آموزش های ترویجی است و ۱۷۷ هزار و ۵۶۹ راس دام در این رزمایش تحت پوشش این خدمات قرار می‌گیرند و گروه های جهادی دامپزشکی از استان های خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، یزد، کرمان، تهران، قزوین و خراسان‌جنوبی در این رزمایش حضور دارند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٢ شهريور ١٤٠١ - ٠٨:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: