پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده مردم سمیرم در مجلس:

تخریب سرپناه های عشایر ظلم بزرگی است

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: تخریب سرپناه های عشایری ظلم بزرگی به جامعه عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان اصفهان، اصغر سلیمی در شورای عشایری شهرستان سمیرم اظهار داشت: در بودجه سال جاری 16 بار اسم عشایر در بحث های مربوط به پکیچ های خورشیدی، آب، راه، ورزش، بیمه، سلامت و ...آورده شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار قیر رایگان برای راه های عشایری در بودجه سال 1401 گنجانده شده، گفت: باید حق عشایر را به سیاست مداران و مدیران کشوری یادآوری کنیم و برای درک زندگی عشایر باید با آنها زندگی کرد.

سلیمی افزود: عشایر هم مانند شهر و روستا به امکانات نیاز دارند و ما پیشرفت کنونی کشور را مدیون معلمان نسل گذشته جامعه عشایری هستیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ایلراه های عشایری گفت: باید ایلراه های عشایری احیا شوند و  تا دورترین نقاط عشایری راه برده شود.

 

اختصاص 500 پنل خورشیدی به عشایر سمیرم در سال جاری

مدیرکل امور عشایر اصفهان نیز در این نشست گفت: در سال جاری 500 پنل خورشیدی به عشایر سمیرم اختصاص داده شده که امیدواریم این پنل ها بتوانند روشنایی را برای چادر های عشایر شهرستان به ارمغان بیاورند.

مختار اسفندیاری  بیان داشت: در برنامه های دوم تا ششم کارهای خوبی برای عشایر انجام شده به طوری که شاخص های توسعه در مناطق عشایری قبل از انقلاب زیر 5 درصد بودند اما بعد از انقلاب به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی به بالای 65 درصد رسیده اند.

وی با اشاره به ده هزار شهید جامعه عشایری بیان کرد: نظام ستمشاهی دو ایل بختیاری و قشقایی را به حال خود رها کرده بود زیرا این دو ایل استبداد ستیز بوده و در مقابل ظلم می ایستادند.

اسفندیاری گفت: نیازهای اولیه عشایر ایلراه های عشایری، آب شرب انسان و دام و سوخت فسیلی می باشند و در حال حاضر مشکل اصلی عشایر فروش دام است لذا عشایر به میدان عرضه دام نیاز دارند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٨ خرداد ١٤٠١ - ٠٩:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: