پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


243 تشکل در سراسر کشور به عشایر خدمات می دهند

مدیرکل امور تعاونی های سازمان امور عشایر ایران گفت: 243 تشکل و تعاونی عشایری در سراسر کشور به عشایر خدمات می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، مدیرکل امور تعاونی ها و نظام بهره برداری سازمان امور عشایر ایران در ابتدای برگزاری دوره آموزشی "حسابداری و نرم افزار" ویژه ارکان تشکل های عشایری در مشهد مقدس؛ اظهار داشت: تعداد 243 تشکل و تعاونی های عشایری در سراسر کشور در زمینه خدمات رسانی به عشایر کشور فعالیت دارد.

رضا بیات با اشاره به اینکه یکی از مزایای تشکل های عشایری این است که تمام اعضا و سهام داران آن خودِ عشایر هستند، بیان داشت:  تشکل های عشایری وظیفه تأمین نهاده، سوخت، آرد و خدمات رسانی به عشایر را برعهده دارد و در همین راستا در سال 1400 باتوجه به وقوع خشکسالی 780 هزار تن نهاده دامی در بین عشایر کشور توزیع شد.

وی هدف از برگزاری دوره های آموزشی توسط دفتر امور تعاونی ها را توانمندسازی ارکان تشکل ها عنوان کرد و افزود: برگزاری دوره آموزشی "حسابداری و نرم افزار" نیز در راستای سیاست های کاری این دفتر و به منظور یکپارچه سازی و شفافیت عملکرد مالی تشکل های عشایری برنامه ریزی شده است.

محمدحسین جعفری قائم مقام امور عشایر خراسان رضوی نیز در سخنانی رمز موفقیت تشکل های عشایری خراسان رضوی را هماهنگی و همدلی کارکنان امور عشایر استان و شهرستان ها با شبکه تعاونی های عشایری استان برای هدف خدمات رسانی به جامعه عشایری استان عنوان کرد.

گفتنی است، با اجرای سیستم نرم افزاری یکپارچه و جامع مالی شبکه تعاونی های عشایری، ضمن نظم بخشی به سیستم حسابداری تشکل های عشایری، حسابرسی، نظارت و گزارش گیری از عملکرد شبکه تعاونی های عشایری سهولت می یابد.

از مزایای دیگر این نرم افزار می توان به ارائه گزارش تلفیقی از عملکرد مجموع شبکه جهت بررسی و تحلیل عملکرد و ارائه گزارش به مقامات، سطح بندی  تعاونی های عشایری و مقایسه عملکرد استان های مختلف و امتیاز دهی به آنها می باشد.


  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠١ - ١١:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: