پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در گلستان:

کشاورزی قراردادی یک تسهیلات صفر درصد برای تامین نقدینگی کشاورزان است

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان گفت: کشاورزی قراردادی یک تسهیلات صفر درصد است که حجم زیادی از نقدینگی مورد نیاز کشاورزان از این طریق قابل تامین است.

به گزارش پایگاه طلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان و رئیس سازمان امور عشایر ایران در بازدید از مزارع کلزا در علی آباد کتول اظهار داشت: خوشبختانه امروز وزارت جهاد کشاورزی در سیاست گذاری و برنامه ریزی  ها، سیاست حمایت از تولیدکننده بخش کشاورزی را به عنوان محوری ترین سیاست در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال امروز برای اولین بار وزارت جهاد کشاورزی برنامه کشت قراردادی با کشاورزان را عملیاتی کرده و در قالب این برنامه کشاورزان با قرادادهایی که با زیرمجموعه های وزارت جهاد کشاورزی می بندند می توانند نهاده مورد نیاز خود مثل کود، سم و بذر و حتی کرایه حمل محصول را از طریق دولت و شرکت های زیرمجموعه دولتی تامین کنند.

پاپی زاده با بیان اینکه این هزینه ها را در پایان فصل برداشت با کشاورزان بدون هیچ افزایش قیمت و یا دریافت سودی تسویه می کنند، گفت: کشاورزی قراردادی تقریبا یک تسهیلات صفر درصد است و بدون اینکه کشاورزان به بانک مراجعه کنند یا وثیقه ای را تامین کنند و یا پرونده ای را تشکیل دهند، حجم زیادی از نقدینگی مورد نیاز آنان از این طریق قابل تامین است.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال  های گذشته آزادسازی قیمت نهاده های کشاورزی مثل کود، سم و بذر انجام شده است، امروز کشاورزان نهاده مورد نیاز خود را عملا از بازار آزاد تامین می کنند بنابراین لازم بود محصول کشاورزان هم با قیمتی که در بازار آزاد مشخص می شود به فروش برسد که با انجام طرح مردمی سازی یارانه های کالاهای اساسی ما امروز به این هدف رسیده ایم.

وی گفت: خوشحالیم اعلام کنیم که کشاورزان عزیز ما اگر در گذشته محصولات خود را با قیمت خیلی پایین تری به بازار عرضه می کردند امروز می توانند محصولات خود را با قیمت متناسب با بازار و شرایطی که نهاده را تامین می کنند به فروش برسانند.


بازدید سرزده از "شرکت طلای سفید گنبد" در گنبدکاووس

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان و رئیس سازمان امور عشایر ایران  همچنین امروز به‌صورت سرزده به منظور بررسی و نظارت بر فعالیت‌های تولیدی و سیلوهای "شرکت روغنکشی طلای سفید گنبد"، از این شرکت بازدید کرد.

این شرکت با هدف روغنکشی از دانه‌های روغنی سویا، کلزا، آفتابگردان و گلرنگ با ظرفیت 500 تن در شبانه روز و ظرفیت تولید و استحصال 180 هزار تن انواع دانه‌های روغنی یکی از مدرن‌ترین کارخان‌های کشور است که در 18 کیلومتری شهرستان گنبدکاووس واقع شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠١ - ٢٠:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: