پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:

15 مهارت فنی و حرفه ای به عشایر خراسان جنوبی آموزش داده می شود

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: با هدف اشتغال زایی و ایجاد درآمد 15 مهارت فنی و حرفه ای به صورت رایگان به عشایر خراسان جنوبی آموزش داده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی با اشاره به اینکه خشکسالی امرار معاش را برای عشایری که فقط از طریق دامداری مخارج خود را تامین می کنند، سخت کرده است، افزود: درهمین راستا از آغاز سال ۱۴۰۱ توسط اداره کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی برگزاری ۲۲ دوره آموزشی در ۱۵حرفه شروع شده و با برگزاری این دوره ها تعداد زیادی از عشایر و روستائیان استان صاحب یک مهارت فنی می‌شوند.

وی گفت: در خصوص توسعه آموزش کسب و کار در مناطق عشایری محروم مرزی و با هدف اشتغال زایی و ایجاد تنوع شغلی در جامعه عشایری، در سال ۱۴۰۱، با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان، سند نیازسنجی آموزشی تهیه و تنظیم شده است.

عصمتی پور افزود: با تنظیم این سند و با افزایش ۵۰ درصدی برنامه های آموزشی، توانمندسازی عشایر برای ایجاد تنوع شغلی و کسب درآمد از روش هایی بجز دامداری محقق می شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه تنوع شغلی در جامعه عشایری یعنی اینکه عشایر بدانند که می توانند در کنار دامداری، مشاغل دیگری را در سبد کسب درآمدی خانوار خود قرار دهند، گفت: صنایع دستی، طراحی دوخت، بافت فرش، تعمیر لوازم خانگی و مهارت‌های زیر مجموعه رشته‌های کشاورزی از جمله مشاغلی است که آموزش‌های آن رایگان به ساکنان مناطق عشایری و بنا به درخواست خودشان ارائه می‌شود.

وی افزود: بنا بر آمار اداره کل فنی و حرفه ای استان در سال گذشته یکهزار و ۳۹۴ نفر از ساکنان مناطق روستایی، عشایری و مناطق محروم مرزی استان در ۷۷ دوره آموزشی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند و توانستند برای خود منبع درآمد ایجاد کنند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١ - ١١:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: