پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر آذربایجان شرقی برگزار شد

بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر آذربایجان شرقی روز جمعه 23 اردیبهشت در قشلاق هارنا در شهرستان کلیبر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و مسابقات ورزشی عشایر آذربایجان شرقی روز جمعه 23  اردیبهشت ماه با حضور جمع کثیری از عشایر و مسئولین کشوری و استانی در قشلاق هارنای روستای نجف تراکمه در بخش آبش احمد شهرستان کلیبر برگزار و نفرات برتر معرفی شدند.

این مسابقات در رشته های اسب سواری، تیراندازی باکمان بر روی اسب، والیبال ماسه ای، چوب کشی، دومیدانی، طناب کشی، مچ اندازی و کشتی محلی برگزار شد و تعداد شرکت کنندگان در رشته های ورزشی جشنواره بیش از 500 نفر بود.

در این جشنواره از آل هاشم مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی به عنوان چهره ماندگار و پیشکسوت برگزارکننده جشنواره فرهنگی  و ورزشی عشایر  ارسبان معرفی و از وی تجلیل به عمل آمد.

 

وزارت ورزش از جشنواره حمایت مالی می کند

مدیرکل توسعه ورزش های روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان در مراسم افتتاح جشنواره در سخنانی اظهار کرد: جشنواره‌ فرهنگی و ورزشی عشایر آذربایجان شرقی به‌صورت خودجوش انجام و استقبال زیادی از سوی مردم منطقه شده  و وزارت ورزش و جوانان نیز با حمایت های مالی تلاش می‌کند هر سال سطح این جشنواره  به‌لحاظ کیفی و کمّی ارتقاء یابد.

علیرضا پسندیده اضافه کرد: امسال وزارت ورزش و جوانان برای نخستین بار برگزاری این جشنواره را به‌صورت رسمی و حضوری زیر نظر گرفته است.

 

قابلیت بین المللی شدن جشنواره عشایر آذربایجان شرقی

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی نیز با بیان اینکه جشنواره‌ فرهنگی و ورزشی عشایر کلیبر قابلیت بین‌المللی شدن دارد، گفت: این جشنواره از قدیمی‌ ترین جشنواره‌های ملی با تعداد شرکت کننده زیاد است که دارای ماهیت گردشگری عشایری و ورزشی است و باید توجه ویژه‌ای به این جشنواره داشته باشیم.

محمدتقی امیری خراسانی افزود: با پیشنهاد ارائه شده از سوی فدراسیون به معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی و اداره‌ کل ورزش و جوانان استان مقرر شد ستاد استانی این جشنواره به‌منظور برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت‌های حضور مهمانان خارجی تشکیل شود.

 

معرفی نفرات برتر مسابقات جشنواره 

 در بخش مسابقات اسب دوانی آقایان، جواد عبادی، سلمان غفاری و محمد آزاد در کورس اول، وحید امیر عربشاه، سلمان غفاری دلاوران و هدایت پورقلی در کورس دوم، کیجان پناهی، محسن ابراهیمی و محمد رنجبر در کورس سوم، سیدعلی حیدری، امین ابراهیمی و سعید نجفی در کورس چهارم، علی بدری، حسن فتاحی و علیار قربانی در کورس پنجم، و فرهاد رنجبر، محمد رنجبر و علی روحی فرد در کورس ششم معرفی شدند.

 در مسابقات دومیدانی آقایان حسین سیفی، سامان غفاری، محمد رضایی، محمد ابراهیمی و پویا رضوانی و در بخش مسابقات اسب دوانی بانوان نیز، سحر ذوقی، محدثه جمالی و زهرا عالی نسب به‌عنوان نفرات برتر معرفی شدند و  از توحید علیزاده و مه‌لقا خانی نیز به‌عنوان سوارکاران نمونه تجلیل شد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٠:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: