پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

تبدیل اقتصاد تولیدکنندگان از معیشتی به اقتصادی ضرورت بخش کشاورزی است

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تبدیل اقتصاد تولیدکنندگان از کشاورزی معیشتی به اقتصادی ضرورت است و کم‌توجهی به آن آسیب زیادی را به تولید وارد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایرنا، عباس پاپی‌زاده در نشست هدفمندسازی یارانه ها با مدیران استان گلستان در سالن قدس جهاد کشاورزی این استان اظهار داشت: با دستور آغاز جراحی اقتصادی توسط رئیس جمهور نهاده هایی که به صورت آزاد در اختیار قرار می گرفته به صورت دولتی با ارز ترجیحی در اختیار قرار می گیرد و تولیدکنندگان حمایت کرده و با قیمت ارزان تر در اختیار مصرف کننده ها قرار خواهد گرفت.

وی گفت: براساس قانون تنظیم بازار از زنجیره تولید، توزیع، مصرف و تامین نهاده تولید و فرآوری در نظام برنامه ریزی تولیدی کشور برعهده جهاد کشاورزی است.

پاپی زاده بیان داشت: تبدیل اقتصاد تولیدکنندگان از کشاورزی معیشتی به اقتصادی ضرورت مهم این بخش است که کم‌توجهی به آن آسیب زیادی را به تولید وارد می‌کند.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: کشورهای توسعه یافته در هر بخشی از جمله تجارت، صنعت و کشاورزی تولید ویژه خود را  انجام می دهند ولی در سال های گذشته در استان های شمالی در فصل برداشت برنج با ورود بخش های غیرمرتبط و عدم دغدغه مندی تنظیم بازار، زیان و آسیب زیادی به کشاورزان وارد شد.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم همزمان با جراحی اقتصادی وظیفه حمایت و دفاع از تولیدکنندگان مورد توجه قرار دارد و برای این مهم زنجیره کامل تولید تا توزیع برعهده وزارت جهاد کشاورزی است.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تجربه نوسانات بازار و افزایش قیمت های سرسام آور در سال‌های گذشته باید با امکانات و داشته های موجود مدیریت کنیم که برای رسیدن به این هدف آموزش هایی به صورت خاص برای تنظیم بازار شکل گرفته است.

پاپی زاده اظهار داشت: تنطیم بازار در اولویت اول قرار دارد و به یقین تولید را نباید تعطیل کنیم و هیچ مماشاتی با مجموعه ها نخواهیم داشت.

وی با اشاره به کمبود روغن بیان کرد: در گلستان کمبود روغن نخواهیم داشت و سهمیه ای که دیروز به این استان تزریق شده بیش از نیاز است که علاوه بر نیاز استان مازاد آن هم ذخیره سازی می شود.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان گفت: در مجموعه فروشگاه های گلستان قیمت ها با قیمت قبل عرضه می شود و  برنامه ریزی خوبی در عرضه مرغ و تخم مرغ در گلستان انجام شده است.

 

تماس با ۱۲۴ برای گزارش احتکار، گران‌فروشی و کم‌فروشی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان نیز در این نشست گفت: شهروندان برای ثبت شکایات با موضوعاتی همچون احتکار، گران‌فروشی و کم‌فروشی می‌توانند با شماره ۱۲۴ تخلفات را گزارش کنند که در صورت لزوم برخورد قانونی شده و مکان مورد نظر پلمپ خواهد شد.

محمد برزعلی اظهارداشت: در حمایت از حقوق مصرف‌کننده تعزیرات حکومتی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی در قالب تیم های نظارتی در استان  حضور داشته و از فروشگاه ها بازرسی می کنند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر مواردی چون شکر و روغن در فروشگاه ها برای تنظیم بازار توزیع شده و همچنین شهروندان می توانند در فضای دیجیتال مارکت ورود پیدا کرده و اقلام مورد نیاز خود را خرید و رایگان تحویل بگیرند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٨:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 

آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از چهارراه ولیعصر - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12 - کد پستی:1416943571

تلفن های تماس: 66412360 و 4-66973883 دورنگار: 66412691

 

آخرین تغییرات :

آمار بازدید سایت :