پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان بسیج مستضعفان:

عشایر نقش بسزایی در تثبیت نظام اسلامی داشته اند

رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: عشایر نقش بسزایی در تثبیت نظام اسلامی داشته اند و با تقدیم بیش از ده هزار شهید روحیه ولایتمداری خود را اثبات کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور در یادواره ملی شهدای دانش آموز و فرهنگی عشایر کشور به رشادت ها و روحیه ظلم ستیزی عشایر در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: عشایر نقش بسزایی در تثبیت نظام اسلامی داشته اند و با تقدیم بیش از ده هزار شهید روحیه ولایتمداری خود را اثبات کرده اند.

وی افزود: عشایر به اذن علماء از سراسر کشور حرکت می کردند و بنا به شرایط دوره ها نیروی دفاعی تشکیل می دادند و در مقابل بیگانگان و متجاوزان صف آرایی می کردند و فتوحات مهمی را نصیب مملکت ایران کردند و با استفاده از فرهنگ عاشورا از گردنه های سخت عبور کردند.

سرتیپ پاسدار سلیمانی اظهار داشت: آغاز ایفای نقش عشایر در قدرت دفاعی کشور با فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بیعت عشایر با ایشان در سال 57 رقم خورد لذا شاهد هستیم بسیاری از فرهیختگان دوران دفاع مقدس از میان عشایر برخواستند و افتخارات بزرگی را آفریدند.

وی با بیان اینکه این انقلاب به آسانی به دست نیامده که به آسانی از دست برود، افزود: اگر حضور و ایثارگری جانبازان، شهداء ، ایثارگران  از همه طوایف و اقوام  عشایر کشور نبود دشمن به راحتی کشور را در تصرف خود در آورده بود، بنابراین امنیت پایدار ملت ایران مرهون خون شهدا، شهدای عشایری، دانش آموزان و فرهیختگان عشایری و فداکاری  و مقاومت ملت ایران و عشایر غیور و شرافتمند است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور گفت:  فرهنگ ایثار و شهادت راه برون رفت از همه مشکلات پیش روی ما است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٤:٣٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: