پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

لزوم پالایش و بروزرسانی عشایر کوچنده جامانده از سرشماری

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران بر لزوم پالایش و بروزرسانی جمعیت عشایر کوچنده دارای دفترچه معتبر عشایری که از مرحله اول سرشماری جامانده اند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مهدی میزبان در نشست ویدئوکنفرانسی بررسی طرح های مطالعاتی و اجرایی امور تعاونیها و بهسازی امور تولید با حضور مدیران کل امور عشایر استانها بر لزوم پایش نتایج سرشماری عشایر در سال 1399 تاکید کرد و گفت: باید جمعیت عشایر کوچنده دارای دفترچه معتبر عشایری که از مرحله اول سرشماری جامانده اند را پالایش و بروزرسانی کنیم.

وی به مدیران استانی تاکید کرد: باید بررسی دقیق برای مشخص کردن افراد غیرعشایری و فاقد دفترچه معتبر عشایری و ارسال فهرست آنان به مرکز آمار ایران برای تعیین تکلیف نهایی انجام شود.

میزبان بیان داشت: مدیران امور عشایر استانها باید در شورای برنامه ریزی استان و شهرستان ها حضور موثر داشته باشند و پیگیری های لازم از دستگاه های ذیربط برای تخصیص اعتبارات عمرانی و خدمات رسانی به عشایر را براساس مفاد آیین نامه ساماندهی عشایر و مصوبات هیات دولت انجام دهند.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران همچنین بر انجام و نظارت کامل بر اجرای طرح های عشایری در مناطق عشایری استانها تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه برنامه هفتم توسعه در دست تهیه است باید گزارش آمایش سرزمین استانی تهیه و جایگاه عشایر در فرآیند برنامه های استان مشخص و متناسب با مزیت های نسبی عشایر از نظر منابع، ظرفیت ها و نیازها، طرح های ساماندهی و توسعه عشایر به محافل برنامه ریزی و دستگاه های ذیربط در استان ارائه شود.

میزبان همچنین بر نظارت همه جانبه بر فرایند خدمات رسانی به عشایر از سوی امور عشایر استانها و تشکل های عشایری بویژه نحوه توزیع آرد، نهاه دامی و سوخت تاکید کرد.

نظارت مستمر بر پدیده خشکسالی و اثرات آن بر زندگی و فعالیت های تولیدی عشایر و پیگیری و برطرف کردن مشکلات عشایر از دستگاه های مربوطه در استان، تدارک نهاده های تولیدی مورد نیاز عشایر و انجام اطلاع رسانی های لازم به عشایر برای تهیه و ذخیره سازی علوفه مورد نیاز دام هایشان از دیگر مواردی بود که معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران در این نشست بر آنها تاکید کرد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٤:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: