پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پیش بینی تولید 650 هزار تن پشم دام توسط عشایر خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی پیش بینی کرد با توجه به افزایش بارندگی ها عشایر استان امسال 650 هزار تن پشم از دام خود برداشت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار صدا و سیما با بیان اینکه پشم چینی دام عشایر استان آغاز شده است، گفت: هرسال با گرم شدن هوا و همزمان با کوچ عشایر به مناطق ییلاقی، کار پشم چینی از دام‌ عشایر استان آغاز می‌شود.

مهدی عصمتی پور با بیان اینکه پشم چینی دام در دو نوبت بهاره و پاییزه انجام می شود، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به افزایش بارندگی‌ها، دامداران عشایری استان در مجموع دو نوبت بهاره و پاییزه بیش از ۶۵۰ تن پشم از دام خود برداشت کنند.

وی میانگین برداشت پشم توسط عشایر استان در سالی که بارندگی خوب باشد را بیش از ۸۰۰ تن اعلام کرد و گفت: در سال گذشته به علت خشکسالی این رقم تا ۴۸۰ تن کاهش یافته بود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی تعداد دام سبک عشایر استان را بیش از یک میلیون راس اعلام کرد و گفت: بخشی از پشم تولیدی به مراکز صنعتی و عمده آن در تولید صنایع دستی قالی، جاجیم، گبه و گلیم استفاده می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٣:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: