پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

عشایر جامانده از سرشماری دفترچه دریافت می کنند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با هماهنگی با مرکز آمار و احصا اطلاعات، به عشایر جامانده از سرشماری دفترچه عشایری داده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عباس پاپی‌زاده در شورای عشایری خلخال و کوثر در استان اردبیل در مورد صدور دفترچه عشایری برای افراد جا مانده از سرشماری خاطرنشان کرد: با هماهنگی با مرکز آمار و احصا اطلاعات، به عشایر واقعی جمانده از سرشماری دفترچه عشایری داده شود.

وی با بیان اینکه راه های دسترسی عشایر قبل از انجام کوچ مرمت و بازگشایی می‌شوند، افزود: با تاکید وزیر جهاد کشاورزی تا یک ماه آینده تسهیل در عبور و مرور عشایر با بازگشایی و بهسازی مسیرهای تردد آنان انجام و شرایط مطلوبی را در کوچ بهاره امسال شاهد خواهیم بود.

پاپی زاده گفت: اردبیل از استان های ممتاز عشایرنشین کشور است و تلاش می کنیم مشکلات و دغدغه های عشایر استان برطرف کنیم تا عشایر "شاهسون" و "شاتلانلو" بتوانند کوچ بهاره و پاییزه مناسب و کم حادثه‌ای را داشته باشند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از تأمین اعتبار مورد نیاز ترمیم راه‌های عشایری و سایر نیازمندی‌های عشایر خبر داد و گفت: برای شهرستان های خلخال و کوثر 2.5 میلیارد تومان تأمین منابع انجام می‌شود تا پروژه‌ها اجرایی و عملیاتی شوند.

وی با اشاره به فعالیت های تولیدی صندوق های خرد زنان عشایری، اظهار داشت: با توجه به اینکه زنان عشایری در تولیدات خود نیاز به حمایت دارند، از طریق این صندوق ها پرداخت تسهیلات با کمترین بهره انجام می شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس نیز در این نشست با اشاره به اینکه  رئیس سازمان امور عشایر به دعوت ما برای بررسی مشکلات عشایر به استان سفر کرده است، گفت: در بودجه امسال سه هزار میلیارد تومان برای پوشش بیمه‌ رایگان عشایر و روستاییان در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود هر چه سریعتر این ردیف اعتباری شکل عملیاتی به خود بگیرد.

سید غنی نظری بیان کرد: عشایر "شاتلانلوی" خلخال با 650 نفر جمعیت در 30 قشلاق و 36 ییلاق زندگی می‌کنند که نیازمندی‌های آنان به معاون وزیر و رئیس سازمان امور عشایر بیان شد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٢:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 

آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از چهارراه ولیعصر - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12 - کد پستی:1416943571

تلفن های تماس: 66412360 و 4-66973883 دورنگار: 66412691

 

آخرین تغییرات :

آمار بازدید سایت :