پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی:

عشایر آذربایجان شرقی از کوچ زودهنگام خودداری کنند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه عشایر استان از کوچ زودهنگام خودداری کنند، گفت: عشایر در زمان کوچ مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، آل هاشم با اشاره به نزدیک شدن کوچ بهاره عشایر استان و ضرورت رعایت نکات ایمنی از سوی عشایر برای داشتن کوچ ایمن، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و جلوگیری از تخریب مراتع در میان بند و مناطق ییلاقی و بهره برداری پایدار از مراتع، از عشایر استان خواست از کوچ زود هنگام خودداری کنند و در زمان کوچ از مسیر ایلراه ها استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه نداشتن مدارک از سوی عشایر در زمان کوچ افزود: با توجه به موضوع قاچاق دام، عشایر در هنگام کوچ اسناد و مدارک هویتی خود اعم از دفترچه عشایری، پروانه چرا، پروانه بهره‌برداری، کارت ملی خود را به همراه داشته باشند تا در گشت‌های بازرسی نیروی  انتظامی دچار مشکل نشوند.

آل هاشم به عشایر استان توصیه کرد کوچ خود را با ماشین انجام دهند و از عبور و یا اتراق در حاشیه شهرها و از تردد در مسیر رودخانه‌ها به علت بارش‌های ناگهانی و خطر سیلاب پرهیز کنند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی افزود: عشایر در کوچ سنتی و پیاده، نکات ایمنی را رعایت نموده و از کوچ در هوای تاریک  پرهیز نمایند و در روزهای ابری از علائم شب نما و چراغ های هشدار دهنده برای دیده شدن استفاده کنند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣١ فروردين ١٤٠١ - ١٠:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 

آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از چهارراه ولیعصر - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12 - کد پستی:1416943571

تلفن های تماس: 66412360 و 4-66973883 دورنگار: 66412691

 

آخرین تغییرات :

آمار بازدید سایت :