پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون سازمان جهاد کشاورزی تهران:

عشایر در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور ایستاده اند

معاون سازمان جهاد کشاورزی تهران گفت: در این شرایط سخت خشکسالی، عشایر در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور ایستاده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر کشور به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، عباس اکبری شریف در نشست هم اندیشی با تشکل های عشایری و جمعی از دامداران عشایر استان تهران، گفت: با توجه به شرایط سخت خشکسالی بی سابقه، عشایر همچنان در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور ایستاده اند.

وی با تاکید بر نظارت بر محصولات از مزرعه تا سفره مردم، گفت: وجود دلالان آفت بزرگی است و اگر موضوع کشاورزی قراردادی در تمامی دامداری ها اجرا شود محصولات با قیمت واقعی به دست مردم می رسد.

اکبری شریف با بیان اینکه تشکل های دامداران و عشایر باید در این بخش به دولت کمک کنند، افزود: دولت در این زمینه وظیفه نظارتی دارد و تشکل ها با حمایت از فروش محصولات دامداران زمینه ساز عرضه عادلانه در بازار شوند تا دست دلالان کوتاه شود.

 

۳۰ درصد گوشت قرمز تهران توسط عشایر تولید می شود

مدیر امور عشایر استان تهران نیز در این نشست گفت: عشایر استان تهران با دارابودن ۷۰۰ هزار دام سبک ۳۰ درصد گوشت قرمز پایتخت را تامین می کنند.

فرشید ذبیحی افزود: عشایر استان تهران توسط هشت شرکت تعاونی و یک تعاونی استانی خدمات دریافت می کنند و عمده ترین خدمات این شرکت ها در  تامین نهاده دامی و آبرسانی سیار در مناطق عشایری استان است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ دی ١٤٠٠ - ٠٨:٥٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: