پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با هدف تامین نهاده دامی و بازاررسانی تولیدات عشایر

تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان امور عشایر و موسسه جهاد استقلال امضا شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران و مدیرعامل موسسه جهاد استقلال تفاهم نامه همکاری مشترک برای تامین نهاده دامی و بازاررسانی محصولات تولیدی عشایر امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده سرپرست سازمان امور عشایر ایران و محمدرضا کاشفی مدیرعامل موسسه جهاد استقلال به منظور گسترش همکاری های مشترک برای واردات نهاده دامی با استفاده از ظرفیت اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان و شرکت جهان صادرات سینا تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

این تفاهم نامه در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و اجرای برنامه ها و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت افزایش بهره وری تولید از طریق تامین مناسب نهاده های تولید و ارتقاء توان اقتصادی جامعه عشایری می باشد.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران در مراسم امضای این تقاهم نامه اظهار داشت: اتحادیه ها و تعاونی های عشایری ظرفیت بسیار خوبی برای تامین نهاده دامی مورد نیاز عشایر هستند و مجموعه جهاد استقلال نیز ظرفیت خوبی در حوزه بازرگانی است که می توانیم با در کنار هم قرار گرفتن این دو مجموعه یک زنجیره تولید با بازده تولید را ایجاد نماییم. 

عباس پاپی زاده اظهار امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم نامه و گسترش همکاری های دوجانبه با موسسه جهاد استقلال بتوانیم گام اول زنجیره تولید تا بازار مصرف را ایجاد نماییم و بسترسازی لازم برای تامین نهاده دامی عشایر را انجام دهیم.

وی ادامه داد: هدف ما این است در گام های بعدی صادرات تولیدات عشایر را که محصولاتی سالم و ارگانیک هستند را به کشورهای پیرامونی ساماندهی کنیم که ارز آوری خوبی را نیز برای کشور خواهد داشت.

مدیرعامل موسسه جهاد استقلال نیز در سخنانی اظهار داشت: خدمت به جامعه عشایری که جامعه ای سخت کوش، فداکار و غیور هستند توفیقی است که نصیب ما شده و ما هم در جهاد استقلال در خدمت عشایر هستیم.

محمدرضا کاشفی بیان داشت: اولویت بندی های ما براساس نیازهای بخش کشاورزی است و باتوجه به اینکه نهاده دامی یکی از الزامات جهادی در بخش دامداری و عشایری است در این حوزه وارد شده ایم تا به عشایر کمک کنیم.

وی افزود: این شروع کار ما با مجموعه عشایر است و امیدواریم بتوانیم زنجیره های دیگری را فراهم کنیم که بازدهی خوبی داشته باشد.

مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک نیز در این مراسم گفت: جامعه عشایری ظرفیت های بسیار خوبی در تولید محصولات دامی بویژه گوشت قرمز دارند که برنامه ریزی کرده ایم با انعقاد این تفاهم نامه این ظرفیت ها را توسعه دهیم و بازدهی تولید در مناطق عشایری را افزایش دهیم.

توسعه همکاری ها برای واردات و تامین نهاده دامی مورد نیاز عشایر، تنوع بخشی و توسعه محصولات تولیدی عشایر، توسعه سرمایه گذاری مشارکتی با اولویت نهاده های تولید و فراوری محصولات دامی عشایر، مشارکت در اجرای طرح های زنجیره تولید و ارزش محصولات عشایری، مشارکت در جمع آوری و بسته بندی علوفه تولید داخل (سرشاخه های نیشکر، ذرت، علوفه ای، کلش، سرشاخه نخل، تفاله چغندر) در یک بازه زمانی سه ساله از جمله اهداف این تفاهم نامه می باشد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ دی ١٤٠٠ - ١٣:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: