پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:

84 درصد عشایر خراسان جنوبی واکسن کرونا زده اند

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: بنا به گزارش بهداشت و درمان استان، 84 درصد از عشایر خراسان جنوبی دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور با بیان اینکه شهرستان بشرویه با 97 درصد، بیشترین و نهبندان با 69 درصد کمترین آمار دریافت واکسن کرونا را در بین عشایر خراسان جنوبی دارند، اظهار داشت: با هماهنگی هایی صورت گرفته با معاونت بهداشت و درمان استان، لیست عشایر با توجه به کد ملی، از لیست افراد شهری و روستایی مجزا شده است.

وی گفت: به دلیل توجه به دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی، عشایر استان چندان به کرونا آلوده نشدند و  با همت و تلاش دستگاه های ذیربط، شمار مبتلایان به کرونا در عشایر استان به تعداد انگشتان دست نیز نمی رسد.

عصمتی پور اظهار داشت: در طول مدت شیوع ویروس کرونا ادارات امور عشایر استان با اطلاع رسانی گسترده، عشایر را در مورد این بیماری، نحوه شیوع و روش های پیشگیری از آن مطلع ساختند.

 مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبیادامه داد: راه اندازی سامانه های مرتبط به عشایر نظیر سامانه آبرسانی توسط امور عشایر شهرستانها، یکی از دلایل عدم شیوع کرونا در بین عشایر این استان می باشد زیرا موجب گردید عشایر بدون مراجعه حضوری اقدام به ثبت تقاضای خود نمایند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ دی ١٤٠٠ - ٠٠:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: