پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری:

اسکان عشایر سیاست نادرست و شکست خورده است

عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری اسکان دائم و یکجانشینی عشایر را سیاست شکست خورده و نادرستی دانست و گفت: به طور کامل مخالف اسکان عشایر هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، علی کریمی فیروزجایی در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با بیان اینکه حمایت از سبک زندگی عشایری از سیاست‌های ما است، تاکید کرد: سبک زندگی عشایری که دامداری، کوچنده بودن و زندگی ایلی و طایفه ای است باید حفظ شود.

وی اظهار داشت: اسکان دائم و یکجانشینی عشایر سیاست شکست خورده و نادرستی است و به طور کامل مخالف اسکان عشایر هستیم.

کریمی فیروزجایی با بیان اینکه عشایر آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کنند، اظهار داشت: عشایر سبب می‌شوند جنگل‌های کشور که در سال‌های اخیر طعمه حریق شده‌اند، از آتش سوزی‌ها در امان بمانند.

عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری با اشاره به اینکه در برنامه پنجم تنها یک بار از عشایر نام برده شده بود، افزود: سیاست‌های حمایتی برای تقویت زندگی عشایر افزایش یافته و در برنامه ششم ۱۷ بار نام عشایر آورده شده است.

وی با بیان اینکه در لایحه رتبه بندی، اعتبار خاصی برای ارتقای معلمان عشایری درنظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در بودجه سال جاری نیز توجه ویژه ای به رفع مشکلات مدارس عشایری شده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور عشایر و سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی کشور منعقد شده و سفر امروز اعضای فراکسیون عشایری مجلس به مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد نیز در راستای تقویت نظارت‌های میدانی است.

شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر استان عصر امروز دوشنبه یکم آذرماه با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اعضای هیات رئیسه فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم استان در مجلس و مدیران دستگاه های اجریی استان در یاسوج و در محل استانداری برگزاری شد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١ آذر ١٤٠٠ - ١٩:٠٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: