پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


۸۹ درصد مراتع خراسان جنوبی ممیزی شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از ممیزی بیش از 89 درصد مراتع این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، علیرضا نصرآبادی با اعلام این خبر گفت: خراسان جنوبی دومیلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۵۰ واحد دامی مجاز وابسته به مرتع دارد بنابراین ساماندهی و شناسایی بهره‌برداران واقعی از مراتع، ایجاد تعادل دام و مرتع و صدور پروانه چرای دام از مهمترین اهداف اجرای طرح ممیزی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به تمدید زمان پروانه چرای دام اضافه کرد: به دنبال مراجعه و درخواست‌های مکرر مرتع داران و بهره برداران مجاز مراتع برای تمدید پروانه چرای دام و مطلع نبودن برخی از آنها از مقررات اعلام شده، مهلت پرداخت پروانه چرای دام تا هشت آذر تمدید شد.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی از مرتع داران و بهره برداران مجاز که تاکنون موفق به پرداخت حق و حقوق ناشی از تمدید سالانه پروانه چرای دام نشده‌اند خواست نسبت به پرداخت بدهی و تهیه و اجرای طرح مرتع داری اقدام کنند.

نصرآبادی توصیه کرد: بهره‌برداران در بازه زمانی باقی مانده تا هشتم آذر سال‌ جاری باید با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها یا مراجعه به سامانه «سماک» نسبت به پرداخت عوارض پروانه چرا اقدام کنند.

 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ آبان ١٤٠٠ - ١٣:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: