پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

تولیدات زنان عشایری را باید در کشورهای همسایه عرضه کنیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تولیدات زنان عشایری در کشورهای همسایه جذابیت دارد و باید محصولات آنان را در این کشورها عرضه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، خانم دهقان از عشایر قشقایی چهارمحال و بختیاری و خانم حسینوند از عشایر بختیاری خوزستان به نمایندگان از زنان عشایری در روز ملی زنان روستایی و عشایری با رئیس سازمان امور عشایر ایران دیدار و مشکلات و مطالبات زنان عشایری را بیان کردند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار با تبریک روز ملی روز روستا و عشایر و روز جهانی زنان روستایی، اظهار داشت: نقش زنان عشایری در تولید و پشتیبانی از تولید و تعلیم و تربیت بسیار مهم است ضمن اینکه خانواده را نیز مدیریت می کنند.

شاهپور علائی مقدم بیان داشت: زنان عشایری به عنوان سنگ صبور ایلات و طوایف هستند که در تسهیلگری، گردشگری و عرصه های دیگر فعالیت می کنند.

وی گفت: عشایر رنگین کمانی از اقوام اصیل ایرانی هستند و امروز مستحکم ترین سنگر در تحریم ها و نماد اقتصاد مقاومتی عشایر هستند و سلحشوری و غیرت آنان نیز زبانزد است.

علائی مقدم با تاکید بر کوتاه کردن دست واسطه ها از محصولات عشایر، افزود: عرضه مستقیم محصولات عشایری بسیار مهم است و تولیدات زنان عشایری که در کشورهای همسایه جذابیت دارد را می توانیم با رایزنی با امور بین الملل در این کشورها عرضه نماییم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: فضای کنونی کشور و نگاه مسئولین رویکرد مثبت نسبت به عشایر است که باید از این فرصت برای توانمندسازی عشایر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: باید در برنامه هفتم توسعه کشور و بودجۀ 1401 برنامه های مختلفی مانند بیمه اجتماعی برای زنان عشایری در نظر بگیریم.

 

زنان عشایری نیاز به حمایت بیشتری دارند

نماینده زنان عشایری نیز در این دیدار بخشی از مشکلات و مطالبات زنان عشایری را بیان کرد و گفت: زنان عشایری برای فعالیت های تولیدی و اقتصادی نیاز به حمایت بیشتری دارند و در فروش محصولات تولیدی خود دچار مشکلاتی هستیم.

خانم دهقان بیان داشت: عشایر در ییلاق و قشلاق با مشکلاتی مواجه هستند و اشخاصی مراتع عشایر را تخریب کرده اند و به عنوان زمین کشاورزی از آن استفاده می کنند و در مسیر کوچ نیز برخی اجازه عبور به ما نمی دهند و بعضی اوقات منجر به درگیری می شود.

مسئول امور زنان عشایری در سازمان امور عشایر نیز در این نشست گفت: برای عرضۀ محصولات عشایر در دیجی کالا کارهایی انجام داده ایم و بهره گیری از سامانه و فروشگاه اینترنتی "عشایرشاپ" نیز در دست انجام است.

فریده موسوی افزود: زنان عشایری به تسهیلات بیشتری نیاز دارند تا بتوانند به فعالیت های تولیدی خود توسعه بیشتری بدهند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٥ مهر ١٤٠٠ - ١٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: