پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


فعالیت 450 صندوق اعتبار خرد زنان عشایری در کشور

دکتر علائی مقدم: به زنان عشایری ۲۰ میلیون تومان وام پرداخت می کنیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: 450 صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در کشور فعالیت می کنند و به هر خانم عشایری 20میلیون تومان وام پرداخت می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم  در حاشیه بازدید وزیر جهاد کشاورزی از طرح اسکان عشایر شهرک احمدیه جهرم در فارس، اظهار داشت: 450 صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در سراسر کشور در حوزه های جمع آوری گیاهان دارویی، تولید و بسته بندی لبنیات، پشم ریسی و دیگر مشاغل خانگی فعالیت می کنند.

وی افزود: برای حمایت از زنان عشایری تسهیلات باسود پایین را برای صندوق های اعتبار خرد زنان عشایری درنظر گرفته ایم.

وی گفت: زنان نیمی از جمعیت عشایری کشور را تشکیل می دهند و تنوع دست بافته های آنان زیاد است به طوری که ۴۰ درصد فرش صادراتی و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: توسعه صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری در استان فارس سیاست گذاری شده است و به هر خانم عشایری ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با ضمانت زنجیره ای پرداخت می کنیم.

علائی مقدم با اشاره به راه اندازی سامانه و فروشگاه اینترنتی "عشایر شاپ" به آدرس https://ashayershop.com افزود: این فروشگاه اینترنتی برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات تولیدی عشایری راه اندازی شده است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٢ مهر ١٤٠٠ - ٠٩:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: