پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی خبر داد:

۷۰ هزار راس دام عشایر در آذربایجان غربی خرید حمایتی می‌شود

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: برای کاهش اثرات خشکسالی، هفتاد هزار راس دام مازاد و غیرمولد عشایر استان خرید حمایتی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی در مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در روستای گرده گول میاندوآب‌، اظهار داشت: جلسه‌های هماهنگی در استان برگزار شده تا قیمت مشخص و منصفانه ای برای خرید دام‌ مازاد عشایر تعیین شود.

وی افزود: در ازای هر کیلوگرم دام زنده ای که به صورت تضمینی خریداری می‌شود، سه کیلوگرم‌ نهاده دامی با قیمت یارانه‌ای تحویل دامداران عشایری می شود.

ناجی اظهار داشت: برای رفع مشکل فروش دام مازاد عشایر و حفظ دام مولد، مجوز صادرات یک میلیون راس دام به کشورهای حاشیه خلیج فارس از سوی دولت صادر شده است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه هنوز سهم استان‌ها برای صادرات دام مشخص نشده است، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی رستوران‌ها و عدم برگزاری مراسم‌ مختلف، مصرف گوشت قرمز کاهش یافته که دامداران را در فروش دام مازادشان با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: امسال به علت ضعف رویش گیاهی در مراتع  عشایر با مشکلاتی مواجه شدند که برای جبران بخشی از این مشکلات، چهار میلیارد تومان برای بهسازی چشمه ها و تامین آب شرب عشایر در قالب اجرای ۶۸ پروژه هزینه شده که برای سال بعد هم این خدمات رسانی صورت خواهد گرفت.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - ٠٩:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: