پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس خبر داد:

تامین 4 میلیارد تومان تسهیلات خشکسالی برای حمایت از عشایر فارس

مدیرکل امور عشایر فارس از تامین 4 میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات خشکسالی برای حمایت از عشایر فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح اله بهرامی اظهار داشت: 21 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز برای عشایر در نظر گرفته شده که تاکنون 14 میلیارد تومان آن جذب و مابقی نیز در حال جذب است.

وی گفت: به مناسبت روز روستا و عشایر پروژه کرانی در شهرستان خنج شامل حفر و تجهیز چاه و ایجاد خط انتقال و مخزن ذخیره آب با اعتبار دو میلیارد تومان  به بهره برداری رسید.

بهرامی افزود: آموزش و تربیت بهداشت یار دام عشایر با همکاری امور عشایر، دامپزشکی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی در علی آباد کمین شهرستان پاسارگاد در حال برگزاری است تا تعدادی از فرزندان عشایر را به عنوان بهداشت یار تربیت کنیم تا مشکلات این حوزه تا حدودی رفع شود.

وی بیان داشت: خرید حمایتی دام عشایر در اولویت مسئولین استان قرار دارد و تاکنون هشت هزار راس دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان از عشایر خریداری شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس افزود: با همکاری صندوق بیمه روستائیان و عشایر، بیش از ده هزار و 500 سرپرست خانوار عشایری را تحت پوشش بیمه قرار داده ایم تا از مزایای مستمری بگیری و بازنشستگی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه توزیع علوفه در مناطق عشایری بر مبنای پلاک کوبی دام در حال انجام است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از دو میلیون و 500 راس دام از مجموع سه میلیون راس دام که در اختیار عشایر فارس است، پلاک کوبی شده اند که  80 درصد دام عشایر فارس را شامل می شود.

وی گفت: تاکنون ۶۵درصد عشایر استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برابر بیماری کرونا واکسینه شده اند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - ٠٩:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: