پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


فرماندار اندیکا اعلام کرد:

400 منزل روستایی و عشایری در اندیکا بر اثر زلزله تخریب کامل شد

فرماندار اندیکا گفت: در پی وقوع زلزله در این شهرستان 400 منزل روستایی و عشایری 100درصد تخریب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، امرالله نوذری با اشاره به آخرین ارزیابی‌های زلزله اندیکا، اظهار کرد: نخستین زلزله این منطقه روز دوشنبه هفته گذشته به وقوع پیوست که شدت آن 5.7 ریشتر بود و پس از آن 14 بار دیگر این شهرستان لرزید که آخرین آن صبح امروز با شدت 5 ریشتر بود.

وی با بیان اینکه یشترین آسیب‌ها به منازل بخش "چلو" که یک منطقه عشایری است وارد شده، افزود: در پی این حادثه خسارات جدی به مناطق روستایی و عشایری وارد شده است.

فرماندار اندیکا ادامه داد: زلزله اخیر به 120 روستای شهرستان خسارت وارد کرده که عمدتا دارای بافت سنتی و قدیمی‌ هستند و 400 منزل روستایی و عشایری نیز خسارت 100 درصدی دیده اند.

نوذری با بیان اینکه ارزیابی در مناطق آسیب دیده با اعزام 12 تیم ارزیاب به صورت شبانه روزی ادامه دارد، گفت: این شهرستان دارای 600 روستا است و به‌دلیل تعداد بالای روستا و سخت گذر بودن مناطق، کار بررسی با دشواری مواجه است.

وی گفت: با توجه به دریافت گزارش از روستاهای شهر قلعه خواجه، برای ارزیابی میزان خسارت در این روستاها و امدادرسانی به روستاییان از مرکز شهرستان اندیکا و استان درخواست بالگرد شده است.

ساعت ۲و ۴۶ دقیقه بامداد روز شنبه، زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵ ریشتر شهر و روستاهای قلعه خواجه در شهرستان اندیکا را لرزاند. زمین‌لرزه از دوازدهم مهرماه تاکنون چندین بار شهر "قلعه خواجه" و بخش چلو در شهرستان اندیکا را به لرزه در آورده  که باعث تخریب 100درصدی برخی از منازل روستاییان و عشایر این مناطق شده است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - ٠٦:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: