پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


همه امکانات به مناطق زلزله ارسال شده است

خسارت زلزله به 1000 منزل عشایری در اندیکا

رئیس امور عشایر اندیکا گفت: ارزیابی‌های نشان می‌دهد زلزله به ۸۰۰ تا 1000 منزل عشایری در مناطق چلو، سوسن، سربازان، چال منار خسارت وارد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، حسین درویشی با اشاره به اینکه این زمین لرزه در مرز خوزستان و چهارمحال و در ۳۷ کیلومتری "قلعه خواجه" مرکز اندیکا رخ داد، افزود: روستای عشایری "سرشط" از توابع بخش چلو به طور کامل تخریب و به روستای "هزگه" نیز بیش از ۷۰ درصد خسارت وارد شده است.

وی گفت: به دلیل رانش و ریزش کوه، ایلراه منار و جاده‌های کموفه، فرگه، برافتو و اکبر، باغات کتک، امامزاده آقا سلیمان، شیخ برون عالی، دمر، امامزاده صالح ابراهیم و جاده منطقه شلا به طور کامل مسدود شده و تردد از این مسیر‌ها با خودرو امکانپذیر نیست.

درویشی با اشاره به زیر آوار ماندن نزدیک به 100 راس از دام عشایر، تعیین میزان خسارت دقیق زلزله را به دلیل مسدود شدن راه‌های ارتباطی، پراکندگی و سخت گذر بودن مناطق عشایری شهرستان دشوار عنوان کرد.

رئیس امور عشایر اندیکا ابراز داشت: رانش کوه سبب از بین رفتن علوفه دام شامل ۱۰۰ تن جو، ۵۰ تن کنستانتره و بیش از یک هزار کیسه کاه عشایر شده است.

وی اضافه کرد: آبرسانی به زلزله زدگان با سه دستگاه تانکر سیار امور عشایر در حال انجام است و همه امکانات به مناطق زلزله ارسال شده تا عشایر در زمینه تامین مایحتاج خود با مشکلی مواجه نشوند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - ٠٦:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: