پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

خسارت زلزله به عشایر اندیکا هرچه سریعتر جبران شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: زلزله بیش از 24 میلیارد تومان به عشایر اندیکا خسارت وارد کرده که باید هرچه سریعتر جبران شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست اضطراری بررسی جبران خسارت زلزله به عشایر اندیکا امروز به ریاست رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست با تاکید بر جبران خسارت وارد شده به عشایر اندیکا، گفت: زلزله بیش از 24 میلیارد تومان به عشایر اندیکا خسارت وارد کرده که باید هرچه سریعتر جبران شود.

شاهپور علائی مقدم بیان داشت: این خسارت به راه های عشایری، ابنیه فنی و منازل و جایگاه های نگهداری دام  عشایر وارد شده است.

وی با اشاره به سست بودن جایگاه های نگهداری دام در مناطق عشایری، تاکید کرد: باید در دفتر مطالعات سازمان الگویی برای ساخت جایگاه های دام در مناطق عشایری طراحی شود که از دوام بیشتری برخوردار باشند.

علائی مقدم با اشاره به اینکه بخشی از راه سخت گذر عشایر اندیکا به ایذه بر اثر ریزش دچار خسارت شده، افزود: خشکسالی از یک طرف و زلزله نیز از طرف دیگر باعث شده عشایر اندیکا دچار آسیب جدی شوند.

تامین آب و نهاده دامی و مرمت راه های عشایری آسیب دیده در زلزله از مصوبات این نشست بود و مقرر شد با همکاری اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان و صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایری، دو هزار تن نهاده دامی به عشایر اندیکا اختصاص داده شود که 300 تن آن به صورت بلاعوض به عشایر داده می شود.

همچنین 150 راس از دام عشایر در این منطقه تلف شده که 350 میلیون تومان برای جبران آن اختصاص داده شد.

ساعت ۲ و ۴۶ دقیقه بامداد روز شنبه 17مهرماه، زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵ ریشتر شهر و روستاهای شهرستان اندیکا را لرزاند. زمین‌لرزه از دوازدهم مهرماه تاکنون چندین بار شهر قلعه خواجه و بخش چلو در اندیکا را به لرزه در آورده است که باعث تخریب صددرصدی برخی از منازل روستاییان و آسیب هایی به عشایر شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - ١٧:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: