پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


فرماندار ورامین:

عشایر نمونه بارز تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستند

فرماندار ورامین گفت: زندگی عشایری، نمونه بارز تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی است و با حمایت از آنان، نیاز استان به گوشت قرمز تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، کاغذلو در نشست با مدیر امور عشایر تهران با بیان این مطلب، افزود: مسوولان ورامین در سال‌های اخیر، با اقداماتی نظیر اصلاح و مرمت جاده های عشایری، تامین آب، تهیه هشتاد چادر عشایری و اختصاص اعتبارات مورد نیاز از محل مالیات بر ارزش افزوده، تلاش کرده‌اند تا بخشی از نیازهای این جامعه را برطرف کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین منابع تامین علوفه مورد دامی مورد نیاز عشایر، مراتع جنوبی شهرستان ورامین است که با هماهنگی‌های به عمل آمده، مدت زمان حضور عشایر در این منطقه تسهیل و تمدید شده است.

فرماندار ورامین اظهار داشت: بارش‌های فصلی و طغیان رودخانه ها در سال‌های گذشته، بخشی از مسیر تردد عشایر را تخریب کرد که با احداث پل، آب‌نما و بهسازی معابر، از تخریب مجدد این مسیرها جلوگیری شد.

کاغذلو ادامه داد: امسال یک میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای مرمت راه های عشایری ورامین اختصاص داده ایم که این طرح در دو فاز عملیاتی می‌شود.

وی گفت: برای حمل و نقل نهاده‌ دامی، یک بندر خشک در حاشیه راه‌آهن سراسری تهران - مشهد و در مجاورت ایستگاه ابردژ احداث شده که این منطقه مهم اقتصادی می‌تواند نهاده‌ها را  به صورت ایمن و ارزان با استفاده از خطوط ریلی حمل و در اختیار عشایر و کشاورزان قرار دهد.

 

تامین نهاده دامی عشایر، دغدغه مسئولان استان تهران

مدیر امور عشایر تهران نیز در این دیدار گفت: کاهش نزولات جوی، تامین نهاده‌ دامی عشایر را با مشکل مواجه کرده که به مهمترین دغدغه مسئولان استان تبدیل شده‌ است.

فرشید ذبیحی اظهار داشت: عشایر استان تهران با برخورداری از ۷۰۰ هزار راس دام سبک، یکی از مهمترین تولیدکنندگان گوشت قرمز در استان محسوب می‌شوند که برای فعالیت تولیدی خود به حمایت بیشتر مسئولان نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات در حوزه نهاده‌ دامی، نداشتن آمار دقیق تعداد دام‌ در استان است تا بر اساس آمار واقعی بتوان برای تامین نهاده‌ برنامه ریزی کرد، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تامین نهاده‌ دامی از سوی دولت در حال افزایش است که یقینا این امر، یکی از مهمترین مشکلات حوزه تولید دام عشایر را برطرف می‌کند.

مدیر امور عشایر استان تهران حمل و نقل را یکی دیگر از مشکلات تامین نهاده‌ دامی عشایر است عنوان کرد و افزود: یکی از راه هایی که بتوان عشایر را به تولید دام ترغیب و تشویق کرد، خرید تضمینی دام و صادرات آن توسط تشکل‌های عشایری است که در دستور کار امور عشایر قرار دارد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٠ مهر ١٤٠٠ - ٠٨:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: