پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


عضو هیئت رئیسه مجلس:

تحریم ها، کرونا و خشکسالی عشایر را دچار مشکلاتی کرده است

رئیس فراکسیون‌ عشایری مجلس گفت: تحریم ها، کرونا و خشکسالی عشایر را دچار مشکلاتی کرده که حمایت از آنان ضرورت یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، نشست بررسی مشکلات جامعه عشایری با حضور عضو هیئت رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری، رئیس سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان بسیج عشایری و حضور ویدئوکنفرانسی مدیران امور عشایر و روسای بسیج عشایری استان ها در فارس برگزار شد.

 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون‌ عشایری در این نشست با بیان اینکه یکی از بارزترین جلوه های اقتصاد مقاومتی در کشور عشایر هستند، اظهار داشت: عشایر کمتر از 2درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند اما حدود 30درصد گوشت قرمز کشور را تامین می کنند.

علی کریمی فیروزجایی بیان داشت: تحریم ها، شیوع کرونا و فشار اقتصادی و خشکسالی این قشر نجیب را دچار مشکلاتی کرده و موجب شده حمایت جدی از این قشر ضرورت یابد.

وی افزود: همه ما باید توان بگذاریم و مشکلات این قشر را به حداقل برسانیم و ما هم در مجلس به خصوص در فراکسیون عشایری تمهیداتی در این خصوص اندیشیده ایم اما کافی نیست.

 

عقب ماندگی های زیادی در تبیین نقش عشایر داریم

رئیس سازمان امور عشایر کشور در این نشست با بیان اینکه عقب ماندگی های زیادی در تبیین نقش عشایر در کشور داریم، اظهار داشت: عشایر نقش های ویژه ای در انقلاب داشتند و تقدیم ده هزار شهید در دفاع مقدس که دو هزار شهید مربوط به استان فارس می باشد نشانی از نقش مهم عشایر در انقلاب است.

شاهپور علائی مقدم به نقش دانش آموزان عشایری در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بیش از 100شهید دانش آموز عشایری تقدیم به انقلاب شده است که در نوع خود کم نظیر است.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ده هزار شهید عشایری تا پایان سال جاری، گفت: انتظار داریم همه در برگزاری این کنگره که با سه رویکرد فرهنگی اجتماعی، محرومیت زدایی و تقویت اقوام و مذاهب برگزار می شود، کمک کنند.

 

برگزاری کنگره 10 هزار شهید عشایر در اسفندماه

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه کنگره شهدای عشایر در اسفندماه امسال برگزار می شود، خاطرنشان کرد: باید کنگره ای برگزار کنیم که در شان شهدای عشایر باشد چراکه نمی خواهیم فقط یک برنامه برگزار شود و امیدواریم این کنگره یکی از بهترین کنگره های کشور باشد.

سرهنگ احمد سعیدی با بیان اینکه شهدای عشایر از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، افزود: عشایر با یک میلیون 200هزار جمعیت، ده هزار شهید در راه انقلاب داده اند که نشان از سرسپردگی به نظام اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه باید به موضوع ایثارگران اهتمام جدی داشته باشیم، خواستار مستندسازی ایثارگری جامعه عشایری با ایجاد بانک اطلاعاتی شد و گفت: در این راستا در 14 استان یادواره شهدای عشایر را برگزار کرده ایم و پنج کتاب شهدای شاخص عشایری آماده چاپ داریم و برای چاپ 12کتاب و 6مستند در خصوص نقش عشایر در دفاع مقدس اقدام کرده ایم.

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - ١١:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: