پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران:

توزیع نهاده دامی در مناطق عشایری طبق برنامه در حال انجام است

معاون سازمان امور عشایر ایران گفت: توزیع نهاده های دامی در مناطق عشایری طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، به منظور بررسی مشکلات دامداران دماوند و فیروزکوه  نشستی با حضور معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران و نمایندگان عشایر و دامداران این دو  شهرستان برگزار شد.

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی در این نشست با بیان اینکه نهاده‌ های دامی در بنادر کشور در حال بارگیری است، اعلام کرد: ظرف یک تا دو هفته آینده مشکل کمبود نهاده دامی برطرف می شود.

مرتضی رضایی گفت: خشکسالی امسال در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است و همین امر نیاز به نهاده و خوراک دستی دام را افزایش داده و تحریم ها نیز به آن دامن زده و بر مشکلات افزوده است.

وی ابراز داشت: ارزش غذایی خوراک آماده دام بالا می باشد و برای اینکه دامداران بتوانند به سلامت از شرایط خشکسالی عبور کنند نیاز است نظارت های  لازم در توزیع نهاده دامی صورت گیرد.

 

توزیع نهاده در مناطق عشایری طبق برنامه در حال انجام است

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست با اشاره به با تاکید رئیس سازمان امور عشایر بر تامین نهاده دامی عشایر در شرایط خشکسالی، اظهار داشت: توزیع نهاده های دامی در مناطق عشایری طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در حال انجام است.

 مهدی میزبان گفت: طی چهار ماه گذشته دو هزار تن نهاده دامی به عشایر استان تهران اختصاص داده ایم که نیمی از این نهاده ها توزیع  و نیم دیگر آن نیز به ­زودی توزیع می شود.

وی افزود: امسال علاوه بر تامین نهاده دامی، خدمات مطلوبی به عشایر دماوند و فیروزکوه در حوزه های آبرسانی سیار، مرمت راه های عشایری، توزیع سوخت و توزیع آرد خوراکی صورت گرفته است.

 

اجازه نمی دهیم به مسیرهای تردد عشایر آسیبی وارد شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران نیز در این جلسه با اشاره به تعرض به ایلراه های عشایری استان به ویژه در فیروزکوه و دماوند، تاکید کرد: با همکاری منابع طبیعی اجازه نمی دهیم به مسیرهای تردد عشایر استان آسیبی وارد شود.

ایوب فصاحت ابراز داشت: حفظ مراتع و ایلراه های عشایری یک حق قانونی است و در این خصوص با هیچ فرد و نهادی تعارف نداریم.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠ - ١٠:١٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: