پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


در شورای عشایری سراب مطرح شد:

عشایر آذربایجان شرقی سالانه ۱۱۰ هزار تن گوشت تولید می کنند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی از تولید سالانه ۱۱۰ هزار تن گوشت، ۳۲ هزار تن شیر و ۹ هزار مترمربع ورنی توسط عشایر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، سیدمحمد حسن آل هاشم در شورای عشایری شهرستان سراب که در ییلاق "حاج زینال یوردی" برگزار شد، گفت: عشایر آذربایجان شرقی سالانه بیش از ۱۱۰ هزار تن گوشت قرمز، ۳۲ هزار تن شیر، ۱۶ هزار تن پشم و ۹ هزار متر مربع ورنی تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه جمعیت ۲ درصدی عشایر آذربایجان شرقی ۲۰ درصد گوشت قرمز، شیر و فرآوده‌های دامی استان را تولید می‌کنند، افزود: هر یک نفر عشایر گوشت ۱۶ نفر ایرانی را تامین می کند.

آل هاشم ادامه داد: در حوزه عشایر خدماتی از قبیل آبرسانی به مناطق قشلاقی، مرمت راه های ییلاقی، نزدیک رسانی چشمه ها، احداث آبشخور در مناطق ییلاقی، احداث ایستگاه گاز و پل برروی رودخانه‌ها را اجرا می‌کنیم.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی در خصوص خرید تضمینی دام از عشایر نیز گفت: پشتیبانی امور دام موظف به خرید   دام عشایر است و قرار بر این است از استان هایی که خشکسالی شدید دارند خرید تضمینی دام انجام گیرد.

وی از راه اندازی کانکس های بهداشتی و پزشکی در مناطق عشایری استان خبر داد و افزود: واکسیناسیون عشایر بالای ۱۸ سال از ماه آینده آغاز می شود و طبق آئین نامه ساماندهی عشایر مصوب هیات وزیران، پیگیر مطالبات مربوط به عشایر هستیم و سایر دستگاه ها مکلف به خدمت رسانی به عشایر می باشند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی اظهار داشت: با اذن رهبر معظم انقلاب و همت سازمان امور عشایر، یک درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای پروژه های آبرسانی به عشایر اختصاص داده شده و بر اساس سیاست های سازمانی انتظار می رود توزیع آبرسانی سیار به مرور حذف و تامین آب ثابت و پایدار جایگزین آن می شود.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٩ تير ١٤٠٠ - ١١:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: