پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

تامین گوشت قرمز 20 نفر ایرانی رکورد جدید تولید هر نفر عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد: بر اساس رکورد جدیدی که عشایر در تولید گوشت قرمز زده اند، هر یک نفر عشایر گوشت 20 نفر ایرانی را تامین می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در دیدار با نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس که در دفتر وی حضور پیدا کرده بودند، اظهار داشت: سازمان امور عشار به مثابه یک دولت کشور است که مسائل آموزشی، بهداشتی و درمانی، تامین آب، راه، سوخت و... جامعه عشایری را پیگیری می کند.

 وی افزود: هیچ سازمانی را در کشور پیدا نمی کنیم که وسعت فعالیت هایش به اندازه سازمان امور عشایر باشد، این درحالی است که مناطق عشایری در دورترین نقاط و در جایی که دیگر نشانی از شهر و روستا و راه نیست، واقع شده اند.

علائی مقدم گفت: با ارتباط با مجلس و دستگاه های مختلف، برای عشایر ظرفیت سازی کرده ایم و امروز سازمان امور عشایر به یک سازمان مطالبه گر تبدیل شده است.

 

واریز مستقیم مالیات برارزش افزوده به ادارات امور عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه سالانه 160 میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به عشایر کشور اختصاص می یابد، اعلام کرد: این سهم که پیش از این به حساب فرمانداری ها واریز می شد با مصوبه جدید مجلس به طور مستقیم به حساب ادارات امور عشایر واریز می شود.

وی با اشاره به اینکه 66 هزار کیلومتر راه عشایری در کشور داریم که اطلس تمام این راه ها تهیه شده، اظهار داشت: وقتی سیل یا زلزله می آید اولین جاهایی که آسیب می بیند همین راه های عشایری است اما یک ریال هم اعتبار ملی برای این راه ها نداریم.

علائی مقدم ادامه داد: از نمایندگان مجلس می خواهیم در بودجه 1401 ردیف مستقل اعتباری ملی برای مرمت و نگهداری راه های عشایری پیش بینی کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین به راه اندازی سامانه "ایلیار" برای اولین بار در کشور برای ارائه خدمات غیرحضوری به عشایر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: عشایر تمام امیدشان اول به خدا و دوم به تابلوی سازمان امور عشایر است.

 

با پرداخت تسهیلات از راه اندازی کارخانه تولید کنسانتره دامی حمایت می کنیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه ترویج استفاده از کنسانتره دامی در مناطق عشایری به عنوان جیره علمی تغذیه دام در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت: اگر تعاونی عشایری استان گیلان آمادگی راه اندازی کارخانه تولید خوراک دام و کنسانتره را داشته باشد و زمین آن فراهم باشد، برای تامین تجهیزات آن تسهیلات پرداخت می کنیم.

وی ادامه داد: زنان عشایری گیلان به هر میزان که در جمع آوری و خشک کردن گیاهان دارویی و بسته بندی، فرآوری، تولید صنایع دستی و گلیم و فرش فعالیت کنند با پرداخت تسهیلات از آنان حمایت می کنیم.

علائی مقدم گفت: امسال 370 میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر کشور اختصاص پیدا کرده که دو میلیارد و 850 میلیون تومان آن را به عشایر گیلان در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این ساختار اداری امور عشایر استان گیلان دچار مشکلاتی بود و بودجه مستقل نداشت و با واسطه کارها را انجام می داد، افزود: امروز امور عشایر گیلان ساختمان مستقل و هشت نفر نیروی پرسنلی دارد که چهار نفر از آنان به تازگی استخدام شده اند.

نماینده مردم رشت و خُمام و نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در این دیدار که رئیس امور عشایر گیلان نیز حضور داشت، با قدردانی از خدمات سازمان امور عشایر، پاره ای از مشکلات عشایر استان از جمله تامین آب و راه را عنوان کردند و ابراز داشتند: از تمام ظرفیت های مجلس برای ارتقای زندگی و معیشت و رفاه عشایر استفاده می کنیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٨ تير ١٤٠٠ - ١٨:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: