پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

منابع اعتباری خرید تضمینی دام عشایر را دولت تامین کرده است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: منابع اعتباری خرید تضمینی دام عشایر را دولت با هدف حمایت از دامداران عشایری در این شرایط بغرنج خشکسالی تامین کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در دیدار با نماینده اسفراین در مجلس که در دفتر وی حضور پیدا کرده بود، با اشاره به خرید تضمینی دام عشایر با قیمت هرکیلوگرم 45 هزار تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام، افزود: منابع خرید تضمینی دام عشایر را دولت تامین می کند و هدف دولت این است که به دامداران عشایری کمک و در این شرایط خشکسالی از آنان حمایت کند.

 وی افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی خرید حمایتی دام از عشایر، به ازای فروش هر کیلوگرم دام زنده، سه کیلوگرم جو یارانه ای به دامداران عشایری داده می شود.

علائی مقدم گفت: این دستورالعمل از دو ماه پیش ابلاغ شده و انتظار ما این بود طی این دو ماه حداقل 400 هزار راس دام از عشایر خریداری می شد اما تا کنون تنها 13 هزار 400 راس خریداری شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: شرایط خشکسالی امسال وضعیت بسیار بغرنجی را برای عشایر ایجاد کرده و ما وظیفه داریم از حقوق عشایر دفاع کنیم و برطرف شدن مشکلات و دغدغه های آنان را پیگیری نماییم.

وی با بیان اینکه اگر دام عشایر را نخریم دلالها و واسطه ها دام آنان را با قیمت پایین از دستشان درمی آورند، گفت: خشکسالی اثرات خودش را گذاشته و دام عشایر درحال از بین رفتن است و نمی توانیم به عشایر بگوییم منتظر باشید تا خشکسالی تمام شود.

علائی مقدم با اشاره به اینکه نظارت و بازرسی در حوزه دام در کشور ما مطلوب نیست، افزود: در جاهایی شاهد انباشت گوشت قرمز هستیم و در جاهایی قیمت گوشت تا 180 هزار تومان رسیده است که با هم همخوانی ندارند.

 

سازمان امور عشایر یک دولت کوچک است

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار داشت: سازمان امور عشایر یک دولت کوچک است و با تمام مسائل مربوط به عشایر در حوزه های آبرسانی، راه، سوخت رسانی، تامین آرد و نهاده دامی، و تولید گوشت قرمز، لبنیات و صنایع دستی کار دارد.

امان الله حسین پور با اشاره به اینکه جامعه عشایری برای نمایندگان مجلس و مسئولین نظام از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، گفت: باید هرچه در توان داریم برای عشایر انجام دهیم تا یک رضایتمندی نسبی را برای این جامعه فراهم کنیم.

وی افزود: خدمات به عشایر باید به صورت عادلانه توزیع شود تا رضایتمندی همه عشایر حاصل شود و نباید دوگانگی در این زمینه وجود داشته باشد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٨ تير ١٤٠٠ - ١١:٥٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: