پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛

اعلام آمادگی بخش خصوصی برای احداث کارخانه فرآوری شیر در محلات عشایری

استاندار خراسان‌ جنوبی از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای احداث کارخانه فرآوری شیر در محلات عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، حمید ملانوری  در بازدید از محلات عشایری شهرستان زیرکوه با اشاره به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای احداث کارخانه فرآوری شیر در محلات عشایری خراسان جنوبی، گفت: راه اندازی این کارخانه و واحد جمع آوری شیر و تولید محصولات لبنی می‌تواند به رونق منطقه و افزایش عایدی عشایر از تولیدات شیر کمک کند.

وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و دامپروری در محلات عشایری استان، افزود: باید تلاش کنیم این دو ظرفیت را توسعه دهیم تا درآمد عشایر از محصولات کشاورزی و دامداری افزایش یابد.

ملانوری با بیان اینکه جهاد کشاورزی استان نیز باید نسبت به ایجاد واحد‌های دامپروری با نژاد‌های دامی پربازده از نوع "سانن و مورسیا" اقدام کند، گفت: هدف از ایجاد این واحد‌های دامداری و دامپروری، افزایش تولید شیر و میزان زاد و ولد دام‌ و در نتیجه افزایش درآمد عشایر است.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه کارخانه شیر احداثی توسط بخش خصوصی، هدیه ارزشمندی به مردم منطقه می باشد، افزود: با وجود  ظرفیت‌های منحصر به فردی در زمینه های گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی، صفت محرومیت برازنده خراسان جنوبی نیست.

وی تاکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت مدیران، مردم، افراد دارای تمکن مالی، متخصصان و صاحب نظران، از ظرفیت های مناطق عشایری و توانایی های عشایر به خوبی بهره برداری کنیم.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠ - ١٢:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: