پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

هدف از خرید حمایتی دام جلوگیری از زیان عشایر است

رئس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: هدف از خرید دام حمایتی دام جلوگیری از ضرر و زیان اقتصادی به جامعه عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، احمد طمراسی اظهار داشت: هدف از خرید دام حمایتی جلوگیری از ضرر و زیان اقتصادی به جامعه عشایری است، زیرا انباشت دام و نبود مرتع باعث عرضه دام توسط عشایر با قیمت‌های نازل به بازار و وارد شدن زیان به این جامعه شده است.

وی ادامه داد: طرح خرید حمایتی دام زنده عشایر باید شامل دام مازاد شود بدون اینکه آن را به سن خاصی از دام   محدود کنیم تا عشایر کمترین زیان را ببینند.

طمراسی با بیان اینکه حفظ مراتع به عنوان یکی از منابع پایه برای ما مهم است و با توجه به خشکسالی در سال زراعی 1400 که نسبت به 50 سال اخیر بی سابقه است، افزود: اگر دام به همان تعداد و نسبت در مراتع در حال چرا باشد همین حداقل پوشش گیاهی هم با یک چرای مفرط آسیب دیده و اثر مستقیم آن در سال بعد به عشایر بر می گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان داشت: در سال جاری تداوم فعالیت عشایر به واسطه خشکسالی و فقر مراتع از یک سو و گرانی نهاده های همچون کنستانتره، جو و کاه با دشواری مواجه شده و می باید تشکل ها و تعاونی های عشایری در صادرات دام نفوذ داشته باشند تا سود حاصل از صادرات به عشایر برگردد.

وی افزود: در سال جاری تامین نهاده دامی در استان فارس سه برابر شده بنابراین فارس آمادگی این را دارد نسبت به جذب تمام سهمیه ها اقدام لازم را بعمل آورد و باید تلاش کنیم با استفاده از تمام ظرفیت دستگاه ها بحران خشکسالی را پشت سر بگذاریم تا حق مطلب را برای عشایر ادا و مدیون این قشر از جامعه نشویم.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠ - ١١:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: