پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان اردبیل خبر داد:

اختصاص 92 میلیارد تومان برای آبرسانی به ۱۱۱ قشلاق عشایری اردبیل

مدیرکل امور عشایر اردبیل ار اختصاص ۹2میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای تامین آب پایدار ۱۱۱ قشلاق عشایری در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران نقل از روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان اردبیل، معرفت آذری گفت: امسال 92 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات ملی و استانی برای آبرسانی پایدار به 111 قشلاق عشایری در استان اردبیل که فاقد آب شرب می باشند اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: ۲۶میلیارد تومان از این اعتبار از محل منابع استانی و ۶۶میلیارد و 500 میلیون تومان نیز از اعتبارات ملی تامین شده است.

آذری گفت: این برای اولین بار در تاریخ امور عشایر اردبیل است که برای آبرسانی پایدار به عشایر استان چنین رقم بزرگی  اختصاص داده می شود که با اجرای آن 111 قشلاق عشایری از آبرسانی سیار بی نیاز می شوند.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل عنوان کرد: همچنین برای احداث پل بر روی رودخانه "قره سو" در شهرستان مشگین شهر مبلغ دو میلیارد و 200 میلیون تومان از اعتبارات ملی برای برخورداری ۲۰۰ خانوار عشایری اختصاص می یابد.

وی گفت: برای تامین سرمایه در گردش پرواربندی دام عشایر استان نیز ۹۷ میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات ابلاغ شده که نسبت به معرفی عشایر به بانک کشاورزی اقدام خواهد شد.

آذری همچنین از اختصاص سهمیه 10هزار و 250 تنی نهاده دامی شامل جو و ذرت و کنسانتره به دامداران عشایری استان خبر داد و افزود: با تامین نقدینگی لازم این نهاده ها خریداری و در بین عشایر استان توزیع می شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠ - ٠٩:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: