پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


در عید قربان 400 هزار راس دام در گلستان ذبح می‌شود

افزایش ساعت کار میدان فروش دام گنبد به مناسبت عید قربان

به مناسبت عید سعید قربان، ساعت کار میدان فروش دام زنده عشایر در گنبد دو ساعت و ۳۰ دقیقه افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان گلستان، بنا به دستور مدیرکل امور عشایر استان و به منظور رفاه حال مراجعین و با هدف کاهش تجمع خریداران و فروشندگان دام زنده در شرایط قرمز کرونایی، در آستانه  عید سعید قربان، ساعت کار میدان فروش دام گنبدکاووس  ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه افزایش یافت.

مدیرکل امور عشایر گلستان در این خصوص اظهار داشت: تا چند روز باقی مانده به عید قربان علاوه بر توزیع ماسک رایگان در ورودی میدان دام گنبدکاووس، ساعت آغاز فعالیت این بازار از شش صبح به پنج صبح و ساعت پایان کار آن نیز از ۱۱ به ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر تغییر پیدا کرده است. 

رضا علیپوری افزود: هرساله به مناسب عید قربان حدود ۴۰۰ هزار راس دام در استان گلستان ذبح می‌شود که بخشی زیادی از آن مربوط به خرید و فروش دام‌ در میدان فروش دام گنبدکاووس است.

وی ادامه داد: از میدان فروش دام گنبدکاووس، علاوه بر گلستان، گوسفند به استان‌های دیگر مانند تهران، البرز و مازندران و بز برای استان‌های جنوبی از جمله فارس و اصفهان خریداری و حمل می‌شود.

مدیرکل امور عشایر گلستان از افزایش خرید و فروش دام از یک هفته مانده به عید قربان در میدان دام گنبدکاووس خبر داد و اضافه کرد: با افزایش تقاضا به مناسب این عید بزرگ اسلامی، روزانه حدود پنج هزار راس دام سبک و ۲۰۰ راس گاو و گوساله با وزن کشی رسمی و با گردش مالی 15 میلیارد تومانی در میدان فروش دام گنبد خرید و فروش می‌شود.

علیپوری گفت: به همین میزان یا بیشتر دام زنده نیز به صورت سرپایی و چشمی در داخل و اطراف میدان دام گنبد خرید و فروش می‌شود و برخی افراد برای خرید دام به روستاها مراجعه می‌کنند.

وی به خریداران توصیه کرد: حتما برای اطمینان از سلامت دام به دامپزشک مستقر در میدان دام مراجعه و از باسکول‌های استاندارد موجود برای وزن‌کشی دام‌ استفاده کنند.

مدیرکل امور عشایر گلستان نرخ  بره نر ۴۰ تا ۵۰ کیلویی را برای هر کیلو 50 تا 52 هزار تومان و گاو را 46 هزار تومان اعلام کرد و افزود: ماموران نیروی انتظامی برای جلوگیری از خرید و فروش دام سرقتی در میدان دام گنبدک مستقر هستند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠ - ٠٧:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: