پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


افزایش 5000 نفری جمعیت عشایری کشور

جمعیت عشایر کوچنده کشور به ۲۵۱ هزار خانوار افزایش یافته است

معاون توسعه و امورزیربنایی سازمان امور عشایر ایران از افزایش جمعیت عشایر کوچنده کشور از 246 هزار خانور به 251 هزار خانوار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مهدی میزبان در دومین گردهمایی ویدئوکنفرانسی مدیران امور عشایر کشور با اعلام آمار جدید عشایر کوچنده کشور، گفت: در تازه ترین بروز رسانی سرشماری ثبتی مبنایی جامعه عشایری، جمعیت عشایر کوچنده کشور در حال حاضر به ۲۵۱ هزا خانوار با بیش از یک میلیون و  ۱۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین تمرکز جمعیتی را با بیش از ۳۳هزار خانوار در دوره قشلاقی در خوزستان داریم، خطاب به مدیران امور عشایر استانها تاکید کرد: لازم است سالانه اطلاعات ثبتی مبنایی عشایر کشور را بروز رسانی و تکمیل کنیم و به مرکز آمار ایران اعلام کنیم.

 میزبان افزود: اطلاعات جمعیتی عشایر کوچنده کشور توسط سازمان امور عشایر به مرکز آمار ارائه شده که حاصل زحمات امور عشایر استانها و اتحادیه ها و تعاونی های عشایری در سراسر کشور است.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با اشاره به مزایای سرشماری ثبتی مبنا، خاطرنشان کرد: ممکن است در این سرشماری تعدادی از عشایر واقعی از آمار جا افتاده باشند و یا تعدادی که عشایر نیستند در آمار آورده شده باشند؛ فرصت داریم بررسی و این اطلاعات را پایش و بروزرسانی کنیم تا خدماتی که ارائه می دهیم به دست عشایر واقعی برسد.

وی گفت: برای راستی آزمایی سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده، به صورت نمونه و تصادفیاز سوی مرکز آمار ایران با عشایر تماس گرفته می شود و اطلاعات آنان راستی آزمایی می‌شود و این اطلاعات برای خدمات رسانی به عشایر بسیار ارزشمند است.

گفتنی است، بر اساس نتایج پایه سرشماری عشایر کوچنده کشور که سال گذشته در روز ملی آمار اعلام شد، جمعیت عشایر کشور 246 هزار خانوار بود که بروزسانی صورت گرفته در سال جاری، نشان از افزایش پنج هزار نفری جمعیت کوچندگان عشایری کشور دارد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠ - ١٨:٣٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: